По-перше, давайте домовимося:
- Ніж вам дійсно потрібний. Бо культурні люди не розривають бандеролі і блістери нігтями і зубами, не гризуть пакувальні шнури і не відкривають пляшки з лимонадом деталями інтер’еру або міської забудови. Для цього вони придумали спеціальні інструменти. Давно. Десь 50 тисяч років вже пройшло. Дивно, що так багато людей прогавило цей момент.
- Ніж - не зброя і не атрибут розбійника. Це ріжучий інструмент, а іноді ще і стильний аксесуар. Раніше навіть було поняття "джентльменський ніж". Тому що, джентльмен без акуратного складного ножа в кишені - це дивно.
Саме тому у наш час в з'явилася і розвивається ціла нова концепція "EDC knife". EDC - це абревіатура, що означає "everyday carry", тобто "повсякденного носіння". До предметів EDC відносяться речі, які люди носять з собою постійно. Наприклад: телефон, запальничка, гребінець, окуляри, ключі та багато іншого. Може бути EDC і ніж. Але, звичайно ж, не кожен.
Вибір найкращого кандидата на роль кишенькового ножа може стати справжньою проблемою. Зрештою, ножів зараз існує велика кількість. Як не помилитися з вибором? З цієї причини ми в цій статті перерахуємо головні якості EDC ножа, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.
Одна з головних вимог - цей ніж повинен укладатися в рамки закону (не бути зброєю) і не виглядати агресивно і лякаюче для оточуючих.
Взагалі кажучи, більшість сучасних складних EDC ножів виглядають зовсім не страшно. І робиться це спеціально. Але все ж важливо пам'ятати, як і в яких умовах ви збираєтесь використовувати ніж. Не всі звикли до виду ножа в руках сторонньої людини, тому деякі люди можуть бути здивовані і збентежені, коли ви витягнете з кишені якусь тактичну модель ножа з 13-сантиметровим лезом, покритим неблікующім покриттям. У той же час навряд чи хтось буде особливо переживати, якщо ви надумаєте покористуватися подібним ножем в лісі або біля багаття. В результаті, ви завжди повинні вибирати щось розумно відповідне оточенню і обстановці.
Друге, про що слід пам'ятати: "Мені треба носити цю річ кожен день". З цієї причини варто віддати перевагу моделям не надто важким, не надто великим, ергономічним і, звичайно ж, надійним. Якщо скласти всі ці вимоги разом ми побачимо перед собою складаний ніж, вагою десь 130-150 г, з клинком довжиною приблизно 85-95 мм (бажано, з нержавіючої сталі). Все інше - справа смаку, ціни і обставин.
EDC моделей, які відповідають цим характеристикам на сучасному ринку багато. Ви проведете чимало захоплюючих хвилин вибираючи щось собі до душі. Рекомендуємо не купувати ножі від безіменних китайських виробників, тим більше, що в наших інтернет-магазинах з'явилося чимало бюджетних моделей цілком собі брендового якості. Зверніть увагу на таких виробників, як CH Knives, Real Steel, Sanrenmu, Bestech Knives. Їх співвідношення ціни та якості, мабуть, одні з найбільш актуальних у своїй категорії. Та й дизайном своїх моделей ці торгові марки займаються цілком серйозно.
Бажаємо вам успішно визначитися з вибором і поповнити свій EDC комплект якісним складаним ножем. Безумовно, користь цей нехитрий предмет принесе вам чималу.
Не забувайте тільки, що усі покупки варто робити в серйозних спеціалізованих магазинах. Тільки там вас належним чином проконсультують, нададуть гарантії якості та обслуговування, а також забезпечать папером з експертною оцінкою про побутове призначення вашого ножа. Повірте, усі ці перераховані переваги дійсно важливі.
Джерело - https://grandway.ua/