Розлучення іноді тривають місяцями саме через спільну власність і необхідність її ділити. В період шлюбу подружжя набуває різні речі спільно або окремо. Вони формують їх спільну власність, яка повинна бути розділена. При подачі позову або заяви про розлучення кожен з подружжя може звернутися до суду за розподілом майна. В даному випадку Вам можуть знадобитися послуги адвоката. Жителі Броварів можуть отримати їх в юридичній компанії «Турій і Партнери». Адвокати даної компанії мають більше 15 років юридичної практики і являються висококваліфікованими фахівцями з питань розділу майна. 

Законодавство нашої країни надає можливість розділити майно, як при шлюборозлучному процесі, так і під час шлюбу. Але, список майна, нажитого спільно, в цьому випадку є необхідним. Відповідно до законів України, поділу підлягає майно, що знаходяться у спільній власності. Подібне майно також включає в себе стипендію, зарплату, пенсію, гонорари та винагороди.

Авжеж законодавство не надає детального списку всіх об'єктів, які можуть підлягати розділу. Саме тому, слід розглядати це питання під керівництвом постанови пленуму ВСУ №11 від 21.12.2007 року. Орієнтований список включає в себе:

  • об'єкти нерухомості, такі як квартира, приватний будинок, ділянка землі;

  • грошові заощадження, цінні папери, банківські рахунки;

  • частки в кооперативах;

  • транспорті засоби;

  • страховки. 

Не підлягає то майно, яке:

  • було придбано одним з подружжя до весілля;

  • куплене майно в шлюбі на особисті заощадження;

  • отримане в якості подарунка або спадщини. 

Типи розділу

Якщо шлюб розірвано, загальна власність подружжя також повинна бути розділена. В цей час спільна власність подружжя перестає існувати, і її врегулювання має бути забезпечено. За подружжям залишається право вирішити питання про розподіл самостійно, тобто в добровільному порядку або примусовому. У першому випадку мається на увазі укладання договору, в якому детально описується зміст майна і методи його поділу. Якщо мова йде про примусовому порядку, то все вирішується через суд.

Ідеальна ситуація в балансуванні загальних активів - це, безсумнівно, угода подружжя, яке призводить до мирного вирішення всієї ситуації. Якщо між подружжям виникають суперечки через майно, яке не може бути поділене простою угодою, у врегулюванні бере участь суд. Він робить це за пропозицією одного з подружжя.

Як визначити частку кожного з подружжя?

Згідно із законом мається на увазі, що частка кожного з подружжя дорівнює в тому випадку, якщо це не встановлено в шлюбному договорі. Але, в судовому порядку можуть бути відхилення від цього правила, хоча не так часто. Підставою для цього може бути, наприклад, пошкодження майна, приховування, нанесення шкоди. Також частка одного з подружжя може бути значно більше, якщо з ним проживають неповнолітні або непрацездатні діти.

Ще одним видом спільної власності є борги колишнього подружжя. Вони також піддаються розділу. Навіть якщо під час шлюбу один з партнерів брав кредит на придбання особистих речей без згоди другої половинки, вважається, що вони були куплені в інтересах сім'ї. Однак борги, пов'язані з активами, що належать виключно одному з них і переданим одному з подружжя без згоди другого з подружжя, без забезпечення повсякденних потреб сім'ї, не можуть класифікуватися як спільне майно.

Поділ земельної ділянки

Розділ залежить від багатьох факторів:

  • площі;

  • місця розташування;

  • будівель на ділянці;

  • насаджень;

  • кількості власників. 

Найкраще запобігання можливих майнових суперечок між розбіжними подружжям - дошлюбний договір. Хоча багато хто може стверджувати, що це дуже неромантична рекомендація, адвокати по розірванню шлюбу знають своє: навіть, здавалося б, безпроблемні шлюби і ніжні стосунки можуть закінчитися.