Магнітно-резонансна томографіяНа чому заснована МРТ, коли і як з'явився цей метод? У чому полягає ядерно-магнітний резонанс і що дозволило використовувати його в медицині?

МРТ заснована на фізичному явищі ядерно-магнітного резонансу (ЯМР), відкритого в 1946 р. американськими фізиками Ф. Блохом і Р. Перселлом, за що в 1952 р. вони отримали Нобелівську премію. У 1973 р. Пауль Лаутербург вперше використав ЯМР для отримання зображення, а в 1982 р. вперше був представлений магнитнорезонансный томограф на Міжнародному конгресі радіологів в Парижі, з цього часу метод і стали застосовувати в медицині.

Якщо ви бажаєте придбати магнітно резонансний томограф Canon (Toshiba), то вам варто ознайомитися з пропозицією компаніі CANON.

МРТ полягає в тому, що якщо ядра деяких атомів (водню, фтору, фосфору та ін) помістити в постійне магнітне поле і впливати на них зовнішнім змінним магнітним полем визначеній частоти (радіочастоти), то відбувається вибіркове (резонансне) поглинання ядрами енергії електромагнітного поля, а потім виникне резонансне виділення енергії у вигляді радіосигналу. Саме те, що тіло людини складається переважно з ядер водню, що і дозволило використовувати МРТ в медицині.

З чого складається магнітно-резонансний томограф? В яких зрізах і які органи дозволяє досліджувати МРТ?

Магнітно-резонансний томограф, який можна купити на https://www.canon-medical.com.ua/ua/products/mri/ складається з потужного магніту з тунелем, в якому знаходиться здатний до переміщення стіл з пацієнтом. Магніт оточений екраном від радіоперешкод. На тіло пацієнта, крім того, що воно перебуває в постійному полі магніту, діє також більш слабке бездротовий магнітне поле, градієнти якого «обертаються» навколо хворого - відбувається своєрідне сканування. Спеціальна котушка, навколишнє пацієнта, служить приймачем ЯМР-сигналу, що перетворюється в цифровий код і надходить на комп'ютер, який в свою чергу і будує зображення у вигляді зрізів в різних площинах (фронтальній, сагітальній, поперечних і косих).

Перші моделі томографів, мають магніти з невеликим магнітним полем - 0,15 Тл (тесла) і нижче, що впливає на якість зображення і дозволяє в основному досліджувати головний і спинний мозок, суглоби і м'які тканини. В останні роки у світі використовують МР-томографи з магнітом, який створює напруженість 2-5 Тл і більше, на них можна отримувати детальний тривимірне зображення внутрішніх структур будь-якої частини тіла. Вартість МР-томографів дуже висока, особливо останніх моделей.

Які фактори впливають на контрастність зображення при МРТ (яскравість МР-сигналу)? В чому полягає і для чого проводять додаткове контрастування?

  • Внутрішні фактори залежать від характеру тканини, насамперед від її протонної щільності і часу релаксації. -Протонна щільність:
  • найбільш висока у жировій тканині, вона завжди виглядає яскравішою;
  • кісткова тканина практично не містить атомів водню (протонів) і представляється завжди темній;
  • повітря взагалі не дає МР-сигналу.