Пригоди на вихідні, або Містичні місця Київщини

   Напевно, всім відома київська Лиса гора між проспектом Науки та Наддніпрянським шосе. Це одне з місць, де в давнину були слов'янські язичницькі капища. Вважається, що саме там нечиста сила збирається на шабаш. Тому зараз сучасні язичники та окультисти проводять там свої заходи. Існує давня легенда про те, що Лиса гора - це місце, де величезна змія, що оперізує землю, кусає себе за хвіст. Згідно з іншою легендою, в печерах Лисої гори замуровані кияни, які рятувалися від монгольської навали. Чи так це насправді, ми не знаємо. Але не тільки любителі фольклору, але також науковці вважають, що це місце має дуже сильну енергетику.

    На Андріївському узвозі, 15 знаходиться знаменитий Будинок з привидами, відомий також як замок Річарда Левове серце. Підрядника, який його будував, було вбито при загадкових обставинах. Незабаром після цього в кімнатах будинку ночами стали лунати стогони та виття. Квартиранти думали, що будинок проклятий, і відмовлялися в ньому жити. Надалі з'ясувалося, що при будівництві пічники підклали у вентиляційні шахти яєчну шкаралупу, пляшки, обрізки труб. Так вони вирішили помститися за те, що їм мало заплатили за роботу.

    Будинок №16 по вулиці Лютеранській також має загадкову історію. Його називають "Сулимівка", за прізвищем першого власника, купця Сулими, який помер, заклавши будинок. Після завершення будівництва у вікнах верхнього поверху будинку помічали таємничу білу фігуру, а ночами чули регіт з горища. Від будівлі почали відвалюватися камені. Зараз люди, які працюють у розташованих в цьому будинку офісах, зізнаються, що відчувають там щось потойбічне.

    Крім того, традиційно містичними місцями вважаються старовинні кладовища. Одне з найзнаменитіших - кладовище Фролівського монастиря на Замковій горі. Воно функціонувало з початку XIX століття. Згідно з легендою, одного разу літня черниця пішла наводити порядок на кладовищі і за кілька годин перетворилася на молоду дівчину, а потім зникла безслідно. Також, дуже відомий Байковий цвинтар, де поховані, зокрема, Михайло Грушевський та Леся Українка. Зараз багато могил та склепів зруйновано. Розповідають, що ночами по кладовищу ходять неспокійні душі похованих там вбивць та самогубців. Проте, охоронець цвинтарю стверджує, що цими блукаючими душами є прихильники готики та екстриму.

    Наповніть своє літо цікавими прогулянками та містичними історіями!

14 места 5