Авторитаризм чи демократія?

Україна переживає нелегкий шлях державотворчості вже 24 роки. Ще у перший день її існування було оголошено про створення демократичного ладу. Всі роки ми вперто і не дуже  намагалися хоч трошки наблизитися до того ідеалу і 2013 рік показав, як ми хочемо свободи.

Сьогодні процес євроінтеграції та ідеї демократизму на своєму піку. Але депутати констатують, що ведення війни на Сході і дотримання прав людини існувати разом не можуть. Перед усіма стоїть стоїть вибір -  свобода чи безпека.

Звісно, очільники «ДНР» і «ЛНР» не знають і не спираються на демократичні принципи, хоча наполегливо говорять про народовладдя.Наші ж легітимні депутати здатні знайти  таке компромісне рішення, яке б не відкидало демократичних принципів, але  поступитися свободою все ж доведеться.

 "Відвернення загрози знищенняукраїнського народу збройною агресією Російської Федерації є тією межею, яка дозволяє тимчасово обмежувати свободу пересування і право на приватне життя".  

Авторитарні пропозиції депутатів:

Покарання за підкуп учасника масового мітингу. Страйковий комітет, котрий  надав кошти шахтарям, щоб ті доїхали до Києва , має бути покараним. Більше того, люди, які якось співчувають протестувальникам і допомагають гуманітарно чи житлово,  теж можуть бути притягнутими до кримінально відповідальності.

Карати всіх, хто висловив небажання служити у війську.Заклики до ухилення від служби, зберігання матеріалів із закликами, копіювання їх у соцмережах має каратися. Власник ідеї Антон Геращенко.

Державу критикувати не можна. Автор законопроекту Костянтин Матейченко запропонував карати тих, хто виступає з незадоволенням щодо органів державної влади чи  висловлюється з іронією про суверенітет України.

Обмеження мирних зібрань на території АТО. Щоб не мучити правоохоронців депутати фракції Олега Ляшка пропонують взагалі заборонити громадські зібрання на території проведення АТО.

Засудження тоталітарних режимів. Ніби правильно, але в усьому треба знати міру. Пропонується повністю заборонити всі тоталітарні гасла, ідеології, символіку. Карати тих, хто говорить щось хороше про комуністів, Гітлера і т. д. У європейських країнах до таких крайнощів не вдаються.

Ці законопроекти тільки подані до розгляду  і виходячи з досвіду прийматимуться вони ще довго, тому серйозно ставитися до таких одіозних ідей не треба. Слід розуміти як настроєні наші народні обранці.