За вашу і нашу свободу: чому чеченці воюють на боці України?

Серед представників різних націй, які підтримують Україну не словом, а ділом, слід особливо відзначити чеченців. Вони вважають своїм обов'язком допомогти братньому українському народу у війні проти спільного ворога. Вони пам'ятають, як добровольці УНА-УНСО підтримали воїнів незалежної Ічкерії під час початку чеченської кампанії, шанують пам'ять легендарного командира Сашка Білого. У березні 2014 був створений Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва. Формувався він в основному з чеченців, які вимушено емігрували до Європи через російський державний терор  В цей батальйон також  ввійшли інгуші, азербайджанці, татари та українські мусульмани.

Командира батальйону Ісу Мунаєва в лютому 2015 було вбито під Дебальцеве в бою з російськими окупантами та їх посібниками. Новим командиром став Адам Осмаєв - політв'язень режиму В. Януковича, проти якого була сфабрикована справа про підготовку замаху на В. Путіна. Він також є чоловіком відомої учасниці Євромайдану Аміни Окуевой, яка бере участь у діяльності батальйону з початку його формування.

Після того, як у жовтні минулого року комплектування батальйону імені Дудаєва було завершено, а приплив добровольців тривав, рух "Свободний Кавказ" заявив про створення миротворчого батальйону добровольців імені героя Кавказу Шейха Мансура. Командиром батальйону було призначено Мусліма Чеберлоєвського, який раніше брав активну участь у чеченському опорі. Від рук російських агресорів загинуло багато його родичів, у тому числі два рідних брати. Сам він емігрував з окупованої Ічкерії після того, як кадировци намагалися завербувати його.

На думку Мусліма, нинішня війна на Донбасі здатна радикальним чином змінити сформовану геополітичну ситуацію і «зламати шию» імперської Росії, що є необхідним не тільки для українців, але також для чеченців і взагалі всіх народів, які є об'єктами російської агресії. Комбат підкреслює, що кадировци, які беруть участь у цій війні на боці Росії - це зрадники своєї нації, тому їх не можна вважати чеченцями.

В цілому російсько-українську війну можна розглядати як логічне продовження тієї війни, котру Росія вела на Кавказі з 1994 року. Схожість між цими етапами колоніальної імперської політики РФ можна побачити неозброєним оком. Відкрита участь російських військових у бойових діях, при тому, що їх в Україні нібито немає, зайвий раз підтверджується недавнім захопленням у полон двох російських диверсантів.

Нагадаємо, напередодні біля міста Щастя Луганської області потрапили у полон два російських кадрових військових - Олександр Александров та Євген Єрофєєв. За словами українського бійця Леоніда Маслова, диверсанти були під впливом російської пропаганди про те, що українці нібито виколюють полоненим очі, тому просили зробити це пізніше. Варто зазначити, не дивлячись на те, що особистості та російське громадянство  полонених встановлено, керівництво РФ  відмовляться це підтвердити. Разом з тим, О. Александров та Є. Єрофєєв зазначили, що готові свідчити про всі відомі їм факти, щодо бойових подій на сході України.