Вся правда про воду з бюветів


Як писав Микола Друзяк у своїй книзі про здоров'я "Як продовжити швидкоплинне життя", вода є головним джерелом енергії та довголіття. Він порівнював як живуть люди у різних регіонах Росії і яку воду п'ють, й виявив, що саме вода з Байкалу дуже м'яка й збагачена мінералами. Адже правильно насичена хімічними елементами вода й продовжує наше життя. Пити її потрібно всім без винятку. Вода містить такі сполуки як калій, кальцій, магній, різні мінерали, солі, які необхідні для розвитку організму людини.

За коментарями я звернулася до завідувача Броварського районного відділу лабораторних досліджень Державної установи "Київський обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України" Прокопенка Віталія Артемовича. Він розповів яким чином у Броварському районі перевіряють воду. Результати дослідження відкрито порадували.

80% нашого населення забезпечується водою з основного водогону, який був побудований на річці Десна ще у 70-ті роки. Також у нас є два маленькі водогони біля Радіостанції на Кутузова й відсос на Торгмаші, які мають свої мережі й забезпечують жителів цих мікрорайонів. Деякі сектори мають власні криниці та трубчасті колодязі й користуються такою водою. У місті функціонують 6 бюветів і 7 у районі. Це такі села як Калинівка, Зазим'я, Красилівка, Літки, Літочки, Шевченково та Гоголів.

Санепідемстанція двічі на рік проводить планову перевірку водопостачання. Останнє дослідження проводились у січні 2015 року. Вода проходить якісну механічну та іонічну очистку, знезаражується, й подається у мережі міста. "Звісно, назвати її ідеально чистою не можна"- стверджує Віталій Артемович, - "Тому що вона очищується за допомогою дезінфікуючих засобів на основі хлору. Такі сполуки у великій кількості наносять шкоду організмові людини. Але ці норми жорстко контролюються і санепідемстанцією й водоканалом Броварів".

Працівники водоканалу мають власну відомчу лабораторію й проводять моніторинг усіх систем водогону. Вони діють за вимогами ДСАНПіН 2.2.4 - 171 - 10. Державні санітарні норми та правила "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною", нормативний документ за яким визначають нинішній стан питної води у Броварах. Існує 30 показників контролю води, а саме мікробіологічний, фізикохімічний, токсикологічний та інші.

Прокопенко визначає, що ситуацію з очищенням води підтримує й контролює міська влада Броварів. Велика заслуга мера Ігоря Сапожко в тому, що ми користуємося бюветами безкоштовно. Адже у багатьох містах України таких благ немає. Наприклад, у Білій церкві вода у бюветах продається. Міська влада навіть започаткувала програму "Кожен рік по бювету", яку активно впроваджує у життя міста.

За результатами досліджень, вода з бюветів найкраща. Жодного разу не було перевищень таких елементів як триголагенметали, нітрати та відходи нафтопродуктів. Її добувають з третього водоносного горизонту, тому вода практично захищена від усіх шкідливих накопичень. Добувається вона з глибини 160-180 метрів. Броварська вода збалансована за складом хлоридів, сульфатів та нітратів.

Проте є й проблемні ділянки, особливо приватні сектори. Це Зелена галявина, стара частина міста - вулиці Маяковського, Довженка, Заводська, Чернишевського та Рози Люксембург. Вони не мають власного водогону, а користуються невеликими свердловинами. На цих територіях 90% води є непридатною до вживання, тому що було перевищено вміст заліза та нітратів.

Отже, підсумую так: броварська вода виявилась м'якою та корисною, незважаючи на різні забобони. Тому мерщій до бюветів за силою та здоров'ям!