Минуло вже більше року з початку революції Євромайдана. Задля щасливого майбутнього загинуло чимало людей. Місцева влада вирішила прибрати деякі старі споруди, щоб встановити пам’ятник нещодавньої революції.Чи варто ламати старі здобутки історії заради кам’яної пам’яті Євромайдану? Саме це питання викликало безліч дискусій та палких суперечок в суспільстві.
Меморіал, або музей планують звести на вулиці Інституцькій, де загинула Небесна Сотня. Брак території буде відшкодовано знесенням існуючих нині об’єктів.На початку квітня керівники міста оголосили конкурс на кращий монумент або проект Майдану під назвою "Територія Гідності". На сайті Demos є посилання на кожну з можливих номінацій, тому охочі можуть приєднатися і разом обрати кращий проект. Ми дізналися у киян чи хочуть вони змін на Майдані.
Не всі налаштовані позитивно. В постреволюційному суспільстві знайшлось чимало інакодумців. Багато хто вважає, що не слід ламати історію й бажають залишити все, як є. Перехожі стверджують, що всі ці сучасні споруди нічого не означають. Проте виявилось немало прибічників ідеї змін. Вони вважають, що Україна розпочала нову сторінку життя, тому потрібно розпочинати модернізацію архітектури.
Над проектом увіковічення пам’яті героїв революції змагаються переважно молоді архітектори. Це пояснює складність форм та концепцій, які незрозумілі без книги-інструкції. Звична річ для молодих українських митців – ускладнювати заради демонстрації свого незбагненного таланту. Проте, така гаряча ініціативність створити головний пам’ятник врешті отриманої незалежності Батьківщини не може залишитися без похвал. Наразі конкурс ще триває. Його результати та планування будівництва будуть відомі наприкінці травня.
Автор: Олеся Пінчук
Редактор: Юлія Мостова