День Перемоги. Ніколи знову, або як відсвяткують річницю Бровари?

Ні війні! Яким стане День Перемоги для сучасних українців? Як Бровари відсвяткують річницю закінчення війни? Коли настане хоч хвилинка миру у войовничій Батьківщині? Про це та інше розповів віце-прем'єр - міністр культури України В'ячеслав Кириленко на вчорашньому прес-брифінгу, де були присутні репортери порталу «4594».

   На відміну від Росії, де святкування річниці закінчення війни використовується для пропаганди агресивного мілітаризму та великодержавного шовінізму, для вільної України це свято стало Днем пам'яті. Звичний парад, або вірніше сказати – демонстрація військового здобутку, тепер вже не доречні для  цивілізованої європейської країни. Гучні святкування з яскравим салютом також важко назвати гуманними у той час, коли схід нашої країни та безліч співвітчизників потерпають від кривавих битв. Але, 70-річчя перемоги у ІІ Світовій війні та шана до ветеранів, не могли б бути проігнорованими суспільством. Що саме приготувала Україна своїм героям?

«Жодних військових, мілітаристських, агресивних, в стилі радянської і нинішньої російської воєнщини акцій, заходів або парадів в Україні 8—9-го травня не буде», — сказав Кириленко.

   Головною ідеєю запланованих заходів є вшанування всіх українців, які боролися проти гітлерівської агресії в лавах різних армій, а не тільки радянської. При цьому міністр особливо відзначив внесок воїнів Української Повстанської Армії в боротьбу проти нацистської окупації, додавши, що зараз в живих залишилося 6-7 тисяч ветеранів УПА.

   8-го травня, в Національному Музеї війни відкриється виставка "Родинна пам'ять про війну". На ній можна буде побачити близько 1 тис. сімейних раритетів воєнного спадку. У цей же день відбудеться акція "Перша хвилина миру", а також пам'ятний концерт, в якому візьмуть участь видатні музичні колективи та бійці АТО. Замість звичного салюту, у небо запустять ліхтарики у вигляді міжнародного символу пам'яті - червоного маку.

   9-го травня будуть покладені квіти до обеліска на проспекті Перемоги та до пам'ятника невідомому солдату на площі Слави. Військовий парад у цьому році перетворився на Марш миру, в якому візьмуть участь духові оркестри з України та інших держав - Естонії, Литви, Польщі, Сербії.

   При святкуванні пам'ятних дат підкреслюватиметься прямий зв'язок між воїнами Другої світової війни і бійцями АТО, які захищають Україну від російської агресії.

"Ми проведемо прямі паралелі між перемогою в тій накинутій нам війні та необхідністю перемоги в нинішній, також накинутій нам війні", - зазначив Кириленко.

   За його словами, події II Світової війни мають бути застереженням для нинішнього покоління

   Що стосується програми заходів 8-го та 9-го травня у Броварах, у міському краєзнавчому музеї проходитимуть оглядові та тематичні екскурсії. Також триватиме виставка про події II Світової війни на території Броварщини. У відділі культури Броварської міськради також повідомили, що 8-го травня о 10:00 в МКЦ «Прометей» почнеться концерт для ветеранів «Дорогі мої батьки». Крім того, о 10:30 у Броварській  міській бібліотеці відбудеться інформаційна бесіда “День пам’яті і примирення“.

   9-го травня о 10:00 планується мітинг біля пам'ятника загиблим броварчанам. Також відбудеться низка заходів спортивного характеру.

   Нагадаємо, 24-го березня 2015-го року президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни". Згідно з цим документом, починається нова традиція святкування Дня Перемоги. Разом з цим поширюється нове розуміння старої історії та переосмислення ролі України, долі нашої держави та вагомості європейських цінностей.