Заснована росіянами німецька компанія постачала в 2023-2024 роках у Росію хром, який використовується в оборонній промисловості, пише Handelsblatt. Раніше серед замовників фірми був військовий "Уралвагонзавод".
Компанія EKC.AG з баварського міста Вюрцбург постачала в Росію хром, який використовується, зокрема, для виробництва військової техніки. Про це йдеться в розслідуванні німецького видання Handelsblatt, опублікованому 18 квітня.
Згідно з експортними даними, на німецьку фірму припало близько половини постачань хрому до РФ із січня 2023 по квітень 2024 року. Їхня вартість склала 24,2 мільйона євро.
На сайті компанії вказано, що її заснував у 2006 році Володимир Платунов, який зараз є її генеральним директором. Фінансовий директор - Євген Порохня, менеджер з продажу - Олег Крилов. Загалом у компанії працює 21 співробітник, на сайті перераховані шість з них, і всі вони говорять російською. У компанії є представництва в Китаї та Туреччині, а також філії в США та Словенії. Сама фірма називає себе "глобальним сировинним трейдером".
Порохня розповів Handelsblatt, що він і Платунов - громадяни РФ, обидва живуть у Німеччині вже 28 років. За інформацією видання, у них є російський податковий номер.
На сайті EKC.AG сказано, що в перші роки вона "допомагала німецьким компаніям знаходити постачальників певної сировини, особливо в країнах СНД". Після 2009 року фірма розширила діяльність і зараз займається по всьому світу "промисловістю та енергетикою, а також промисловими мінералами, такими як хромова руда, сирий боксит, плавлений магнезит, графіт і кварц". У розділі про хром сказано, що його закуповують у Південній Африці та доставляють до місця призначення.
Фірма з Баварії постачала хром "Уралвагонзаводу"
Як пише Handelsblatt, серед клієнтів EKC.AG у Росії в 2017 році був "Уралвагонзавод", де виробляють бронетехніку для російської армії. Чи тривала ця співпраця після розв'язання РФ повномасштабної війни проти України, не відомо. Порохня заявив, що ні. За його словами, Росія не потребує хромової руди, оскільки має власні запаси.
У 2025 році EKC.AG потрапила до санкційного списку Великобританії. У коментарі для Handelsblatt Порохня назвав дії британської влади "незаконними", запевнив, що компанія дотримується міжнародних "санкційних ініціатив", і пообіцяв юридично оскаржити санкції. Видання зазначає, що з 2023-го до квітня 2024 року хром не входив до жодного санкційного списку, тому поставки EKC.AG до Росії не порушували жодних обмежень.
Опитані Handelsblatt німецькі збройові експерти розповіли, що хром використовується для захисту стволів від зносу. За їхніми словами, довговічність артилерійських знарядь за рахунок використання хрому збільшується втричі. Армії РФ особливо потрібен хром при поверненні на службу старих одиниць зброї, які простоювали десятиліттями.
Редакція DW звернулася до EKC.AG за коментарем.
Інформує dw.com