Сертифікація ГБО: особливості процедури у 2023 році!

Автомобілісти України масово переходять на транспортні засоби, які в якості пального споживають недорогий газ. Деякі купують автомобілі з уже встановленими ГБО, інші переробляють заводську паливну систему свого авто на газобалонну. Але і першим, і другим для безпечного та легального використання машини із газовою системою знадобиться сертифікація ГБО. Що це таке і як її отримати в 2023 році — розповідаємо.

Чи обов’язково проходити сертифікацію ГБО?

Деякі водії вважають, що реєстрація ГБО — це не більше, ніж ще один спосіб «виманити» з них гроші. Найбільш відчайдушні в бажанні максимально заощадити газобалонні системи на свої автомобілі встановлюють самостійно або довіряють цю роботу підпільним майстерням замість того, щоб звернутися на сертифіковану СТО. Чим загрожує така економія? По-перше, експлуатація автомобіля, переведеного на газ самостійно, — це завжди величезний ризик. По-друге, якщо ГБО встановлене власноруч, сертифікувати його не вдасться, а без цього документа штрафів не уникнути.

Але все ж таки, чому сертифікація ГБО є обов’язковою процедурою, ігнорування якої карається адміністративно? Переведення автомобіля з одного виду пального на інший передбачає зміни у специфіці його роботи. Характеристики, зазначені у попередньому техпаспорті, втрачають свою актуальність. Тому після встановлення ГБО необхідно пройти реєстрацію та сертифікацію обладнання, отримати новий техпаспорт.

Крім того, неправильно встановлена або неякісна газобалонна система є реальною небезпекою не тільки для водія, але й для всіх учасників дорожнього руху. А сертифікація — це гарантія, що газова система якісна та безпечна.

Як виглядає процедура сертифікації та реєстрації ГБО?

Процедура легалізації автомобіля з газобалонним обладнанням передбачає кілька етапів:

  • Процес встановлення газобалонної системи на сертифікованій СТО.
  • Проходження технічної експертизи обладнання.
  • Отримання сертифіката на газобалонну систему, що підтверджує її безпечність та робочий стан.
  • Звернення до Сервісного центру МВС для легалізації газобалонного обладнання.
  • Отримання нового техпаспорту.

Однією з умов проходження сертифікації та отримання техпаспорту, що легалізує ГБО, є надання пакету документів (що підтверджують особу автовласника, технічний паспорт на транспортний засіб та ін.). Проводити експертну оцінку обладнання та видавати сертифікати в Україні можуть лише акредитовані лабораторії. Але цю послугу також можна отримати на деяких СТО. У тому числі на станції мережі «Час газу».

Клієнтам цієї компанії не треба вивчати адреси установ, які пропонує інтернет у відповідь на запит сертифікація ГБО Київ. Адже звертаючись за послугою встановлення газобалонного обладнання на одну зі станцій «Час газу», клієнти отримують і всі документи, які слід надати до МВС для легалізації обладнання.

До речі, ті, хто купив автомобіль із несертифікованим ГБО або раніше встановив газобалонне обладнання самостійно, також можуть легалізувати систему, скориставшись послугами компанії «Час газу». Фахівці автостанції виконають комплексну діагностику встановленої раніше системи, у разі потреби усунуть невідповідності стандартам безпеки або демонтують стару ГБО та встановлять нову. У процесі підготовки газобалонного обладнання до сертифікації та реєстрації на станції «Час газу» перевірять систему, виконають сервісне обслуговування та налаштування. Словом, зроблять усе, щоб «газифікований» автомобіль був по-справжньому безпечним, працездатним, не викликав питань у співробітників поліції та був економним у плані витрати пального.

Дізнатись деталі.