Очний формат навчання часто називають традиційною школою. І це правильно, оскільки ефективність таких шкіл вже давно доведена.
Але час ніколи не стоїть на місці. Після останніх подій, а саме пандемії та війни, прийшов час обирати нове. Не дивлячись на скептицизм батьків, випускники цього року складали НМТ. І показники деяких шкіл, наприклад, в Київській чи Одеській області, показують гарні результати.
Але чому навіть зараз більше половини батьків вважають дистанційне навчання «великою дурницею»? Сьогодні поговоримо з вами про переваги та недоліки кожного типу навчання. Розкриємо тему на прикладі ліцею «Перспективи», що в Броварах.
Переваги дистанційного навчання:
- Самостійність учнів. Онлайн навчання дає більше можливостей для самостійного опанування матеріалу. Учень часто залишається «сам на сам». Але якщо йому знадобиться допомога, вчитель завжди піде на зустріч.
- Менше навантаження. В онлайн навчанні легше розподіляти щоденне навантаження. Деякі уроки починаються пізніше, ніж в звичайних школах.
- Креативність. Дистанційний формат залишає дітям багато часу на творчість. Цей час можна вважати безцінним, оскільки він дає учням безліч можливостей для особистісного розвитку.
- Продуктивна комунікація. З вчителем можна частіше спілкуватись, навіть якщо це простий відео зв’язок через Вайбер чи Скайп.
Мінуси дистанційного навчання:
- Нерівномірний навчальний графік. Уроки часто переносяться через погану погоду, відсутність Інтернету, зв’язку та інше.
- Невелика кількість домашніх завдань. Домашні завдання формує вчитель. І якщо заняття не відбулось, то домашнє завдання переноситься.
- Відсутність «зорового контакту». Діти менше бачаться з однокласниками та вчителем. Тому іноді виникає «криза живого спілкування».
Плюси очного навчання:
- Щоденна співпраця з вчителем. Навіть, якщо вчитель захворів, його зможе замінити інший.
- Більше навантаження по навчальним предметам. 7 уроків майже щодня ні для кого не секрет. Але такі навантаження не завжди приносять користь дитині.
- Постійна «жива» комунікація з іншими дітьми класу, вчителями. Чадо частіше спілкується з іншими, товаришує по справжньому з дівчатами/хлопчиками, вчиться висловлювати свої думки, правильно поводитись у соціумі. Наприклад, В ліцеї «Перспективи» дбають, щоб усі діти отримували максимум уваги на уроці. Заклад працює по системі «вчитель-репетитор» і має в одному класі не більше ніж 10 учнів. Такий формат необхідний для того, щоб надолужити втрачені, за час «дистанційки» знання.
Мінуси очного навчання:
- Застарілі методи навчання. На жаль, не всі традиційні методи викладання підходять для учнів. Для дітей з особливостями, широким світоглядом потрібно більше можливостей для розвитку.
- Учбовий графік, розписаний на рік вперед. Окремій дитині буде важко наздогнати шкільну програму, якщо вона, наприклад, захворіє.