Переїзд в інше місто. Що зробити, щоб дитина швидко адаптувалась?

Останні події змусили багатьох українців шукати собі нову домівку. Багато українських сімей поїхали за кордон. Цілі родини були змушені переїхати в іншу область, місто, багато переїхало до Броварів.

В цьому вихорі подій ми часто забуваємо про реакцію дітей. Як вони сприймуть переїзд в інше місто? Як діти знайдуть собі нових друзів? Чи забудуть стару домівку, школу?

Сьогодні викладачі ліцею «Перспективи» поділяться з читачами дієвими порадами. Вони допоможуть батькам попередити стрес у дитини. Та ще ми розкажемо, чому ліцей «Перспективи» у Броварах – це чудова знахідка для вас.

Швидка адаптація дитини в іншому місті. Що потрібно зробити батькам?

1. Робіть все у формі гри. Якщо чадо ще не навчається в школі, то така форма обов’язкова. Не кажіть дитині, що у родини немає іншого виходу. Краще готуйтесь до переїзду у формі гри, де кращого учасника чекає нагорода.

2. Дайте право вибору дитині. Не тільки дорослим, але і дітям потрібен певний час для адаптації. Комусь вистачає 3 місяці, іншим потрібен 1 рік чи навіть 2. Дозвольте дитині також впливати на сімейні процеси. Наприклад, порадьтесь щодо нової школи. Нехай учень зайде в приміщення, поспілкується з вчителями. І сам вирішить, де йому вчитися. Оберіть для цього 2 – 3 підходящих варіанти.

3. Не розлучайте дітей з домашніми улюбленцями. Песик чи кішка можуть поїхати з вами у нове місто. Це не так важко, як здається. А чаду буде спокійніше зі старим улюбленцем на новому місті.

4. Виберіть заклад з гарним психологом. Якщо у новій школі вже буде працювати досвідчений психолог, це позбавить вас від зайвих клопотів. Вам не потрібно буде шукати спеціаліста самостійно. Дитина буде постійно під наглядом, а ви будете спокійні.

В місті Бровари знаходиться гарний освітній заклад – приватний ліцей «Перспективи». В штаті ліцею працюють досвідчені психологи та викладачі. Вони легко знаходять спільну мову з різними дітьми.

Штатний психолог ліцею зможе поспілкуватись з учнем. А батькам підкаже вирішення проблеми. Окрім того, викладачі «Перспектив» допоможуть знайти дитині нових друзів та знайомих. Приходьте та самі побачите!

Що робити, коли стрес вже виник?

Звичайно, батькам краще звернутись одразу за допомогою до спеціалістів. Вони підкажуть не лише вирішення проблеми, а і подальші шляхи для її попередження. Але якщо немає такої можливості, ви можете виконати з дитиною кілька наступних вправ:

  • Викличте «гормон щастя». Під час співу виділяється ендорфін. Саме він відповідає за радісні емоції. Засівайте разом улюблених пісень, включіть караоке.
  • «Водна терапія». Запропонуйте склянку прохолодної води, і спокійно посидьте разом. Після невеликої паузи ви зможете спокійно поговорити.
  • «Малювання для дошкільнят». Якщо бачите, що чадо дуже нервує, запропонуйте їй малювання. Це гарний спосіб відволікти увагу та розслабитись.
  • «Активний відпочинок». Сходіть на природу, побігайте, дозвольте покидатись подушками. Фізичні рухи швидше допоможуть позбавитись від стресу.

Все буде Україна! Гарного та продуктивного дня.