На території Київської області, з 13 вересня розпочато осінню кампанію з пероральної імунізації диких тварин.
Головне управління Держпродспоживслужби інформує, що над територіями лісових та сільськогосподарських угідь області, окрім водних об’єктів та населених пунктів, за допомогою авіації розпочато розповсюдження поживних принад з вакциною проти сказу тварин – пероральна імунізація диких м’ясоїдних. В залежності від погодних умов зазначений захід може тривати протягом 1-2 тижнів.
Поживні принади з вакциною – це невеликі за розмірами (з сірникову коробку) брикети коричневого кольору з желеподібною капсулою всередині. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях.
«Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік», - йдеться у повідомленні ГУ Держпродспоживслужби.
Фахівці наголошують, що, хоча принади з вакциною проти сказу цілком безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, не слід руйнувати, чіпати або переміщувати до інших місць знайдені брикети.
Читайте також:
Прокуратура вимагає повернути державі 5 га землі на Броварщині
На Київщині екоінспектори проведуть рейди та покарають паліїв листя
В Броварах пройде VI благодійний Міжнародний фестиваль дитячої та юнацької творчості
В Борисполі затримали проросійського пропагандиста