Блог лікаря Крайового: в броварській лікарні кварцують людей?!

Давай внесемо ясність в ситуацію з нашим броварським санпропускником. Уже таке собі придумують люди, що дивуюся, як таке приходить в голову. Опишу свій учорашній ранок, який буде показовим і дасть вам усім розуміння ситуації.

Учора в мене було чергування в нашій броварській реанімації. Приїхав на роботу, як завжди, близько 8:10. Біля шлагбаума помірна черга з медпрацівників. Ніхто не нервує, але напружене бурмотіння є. Дистанція +/- дотримується, принаймні не обіймаються. Запускають по 3-4 людини по черзі в хірургічний та терапевтичний корпуси. Є ще невеличка група людей в паралельній черзі, схоже, то родичі пацієнтів лікарні. Терпляче чекають, поки пустять медиків.

Оголосили «хірургічний корпус» - мені туди. Ідемо з подружкою по розмітці до синіх палаток. Заходжу, посередині гумовий коврик. Ставиш на столик речі, стаєш на коврик. Пшикають на взуття і на руки антисептиком. Після цього дають захисні окуляри і вмикають на 2хв лампи. Кажуть, наче там скло увеолове здається, тіпа озон не виділяється. Це не зовсім так: озоном пахне. Але не різко. До речі, це навіть корисно. Хто не зна, як він пахне, згадайте запах повітря після грози, оце воно і є.

На етапі «кварцування» раджу кілька моментів:

-заплющити очі;

-руки - в кишені;

-з дому нанести на обличчя сонцезахисний крем.

При таких розкладах ніякої «побочки» від ламп у більшості людей на буде.

Далі говориш «дякую» (це обов‘язково) і йдеш у корпус. На цьому «іздіватєльство» закінчується.

Чи працює ультрафіолет саме в такому форматі - особисто я не знайшов достовірних даних. Так само, як і тих, які б доводили неефективність такої обробки. Думаю, правда десь посередині. Тобто частину теоретичних вірусів на одязі має нейтралізувати. Обробка рук + взуття - ефективно 100%.

Що ще насправді працює: дякуючи пропускному пункту істотно зменшилась кількість людей, які тиняються по лікарні та території. Не бачив неадекватів «синіх» (охорони багато, певно ведуть себе скромно). Немає тусовок під лікарнею відвідувачів і ходячих пацієнтів (така тєма є, деякі на території стаціонару кричать, співають, влаштовують розбірки - одна із відповідей, чому працівники відділень часто налаштовані агресивно до усіх нічних пацієнтів)

І ще трохи інформації для роздумів. Для того, щоб ці всі маньоври із обробкою сприймати нормально, повинно бути розуміння, для чого це все. Згадаймо школу. Коли тобі говорили, що якийсь предмет потрібен, але у тебе не будо розуміння,для чого він, то його вивчення йшло ніяк. Але подорослішавши, розумієш, що дійсно воно було треба.

Тут те ж саме. Тому слухай.

В ситуації, що склалася, ми не зможемо вийти «сухими з води». Розкажу про варіанти розвитку подій.

Припустимо, ми будемо ігнорити обробку на вході. Ура!!! Ніхто не «облучає». Ніяких черг і затримок. А тепер подумай, якщо хтось із працівників приніс у відділення вірус? Контактними дуже скоро стане увесь персонал відділення (бо ми контактуємо постійно!) + пацієнти цього відділення + інші працівники лікарні. Ну, наприклад, молодша сестричка відділення реанімації за учора за різними моїми дорученнями (забрати аналізи, віднести аналізи, забрати знімок, перевезти пацієнта, з‘їздити в стерилізаційну, прачку і т.д.) набігала разів 30 точно. Якби вона була заразна, то пів лікарні заразити може за зміну!

А хто буде потім працювати? А ми і будемо, бо більше нІкому! Хворі, в ЗІЗ, будемо лікувати таких же, як ми, допоки вистачить сил. А далі капєц. Круто?

Або терпимо тимчасовий дискомфорт, бо це може хоч трохи спростити нам усім життя, за рахунок збереження людських ресурсів у лікарні.

Ситуація така зараз, що зручно не може бути. Шкода медиків? Так. Бо чомусь їх звикли ставити перед фактом, а не нормально інформувати. Тіпа, самі розберетесь з усім. Але не треба забувати, що медики - це не лише лікарі. Це і сестрички, молодші сестрички, рівень знань яких іноді не достатній для того, щоб розібратись в усіх нюансах. А вони бачать, що відбувається, роблять свої якісь висновки, розносять ці свої (на жаль, іноді не зовсім фахові) думки в маси, чим створюють додаткову паніку.

Бо ж «мені казала Люда, а вона в больніце робить, шо їх там облучають»... Завіса...

Отак поширюється інформація. Або ще репости в ФБ. Це я так натякаю, що можете репостнути, якщо поділяєте мою думку.

Усім здоров‘я!

Читайте також:

Броварську лікарню відвідав головний санітарний лікар України

Повторний тест на COVID-19 у фельдшера з Броварів не підтвердив захворювання

Уряд ввів обов’язкову самоізоляцію для людей старше 60-ти років