Якщо ми й звикли бачити на перших шпальтах газет і журналів вітчизняних спортсменів, то це майже завжди відомі боксери, футболісти та гімнастки. А як щодо інших видів спорту? Скажімо, кьорлінгу? Цікава та динамічна гра, яку українські вболівальники, на наш погляд, незаслужено оминають.
А між тим, цей олімпійський вид спорту має глибоке коріння - перші письмові згадки про нього збереглися в Шотландії і датуються 1541 роком. Крім того, канадійка українського походження Сільвія Федорук у 1986 році, за вагомий внесок у розвиток спорту, внесена до Зали Слави кьорлінгу Канади!
Редакція 4594.com.ua, вирішила зробити свій внесок у популярізацію кьорлінгу в Україні і познайомилася з капітаном нашої збірної - Микитою Величко. Зробити це було не складно - як виявилося, майбутні чемпіони тренуються на спортивній базі в Броварах! Про те, як розвивається незвичний для українців вид спорту у наших реаліях та яких успіхів у ньому ми вже встигли досягти – дізнайтеся з нашої розмови.
Як давно ви займаєтеся цим видом спорту, і чому вирішили обрати саме його, адже він не є таким популярним як, скажімо, футбол чи хокей?
Я займаюся кьорлінгом п’ять років. Моя мама запропонувала мені спробувати кьорлінг, за що я їй дуже вдячний. Я пішов на перше тренування, мені здалося це досить цікавим. Ось по сьогоднішній день я займаюся кьорлінгом і дуже радий, що тепер це не просто хобі, а моя професія і хороший шанс зробити внесок в розвиток кьорлінгу, і спорту взагалі в нашій країні. На даний момент кьорлінг не дуже популярний в Україні, але для цього ми цим і займаємося, і прикладаємо всі сили, щоб він був розвинений нарівні з іншими видами спорту, і про цей спорт знали, цікавилися їм. Найголовніше - хочеться, щоб кьорлінг сприймали як спорт, який не є легким і простим.
Які досягнення вважаєте головними у своїй спортивній кар’єрі?
Головним досягненням вважаю можливість представляти команду України, розвивати цей спорт в нашій країні. Спасибі, звичайно, за цю можливість нашій федерації, яка повірила в мене і займається розвитком команди, частиною якої я є. Сподіваюся, що я поки нікого не розчарував, а в майбутньому обов'язково постараюся принести Україні перші нагороди в нашому виді спорту.
Наскільки розвинений кьорлінг в Україні? Чи є необхідне для тренувань сучасне обладнання на спортивних базах?
Для України кьорлінг - відносно новий вид спорту. З огляду на те, що для кьорлінгу потрібно все спеціальне - майданчик, лід, обладнання - його розвиток відбувається не швидко. За минулі два роки федерації вдалося забезпечити наявність необхідного обладнання, і в кьорлінг можна було спробувати пограти на звичайній ковзанці. Однак, якщо ми хочемо прогресувати як вид спорту, потрібен спеціальний каток. Сподіваюся, в цьому році він у нас з'явиться, тому що федерація докладає зусиль до цього питання. До того ж ми самі вже спробували кьорлінговий лід на виїзних зборах і змаганнях, і можемо судити, наскільки він відрізняється від звичайного аренного льоду.
Чим зараз живе команда, до яких змагань готується? Де в найближчий час можна побачити гру збірної?
Зараз у нас є команда в дисципліні «Мікст» - це два хлопця і дві дівчини. З 16 по 22 вересня команда виїжджала на збори і турнір в Лодзь (Польща). На цьому турнірі нам навіть вдалося виграти одну гру з чотирьох. В принципі, непоганий результат, враховуючи, що для інших гравців команди це був турнірний дебют. З 30 вересня і по 7 жовтня ми перебували на зборах в місті Мінськ. На цих зборах з нашою командою працювала тренер - Аліна Павлючик, яка є скіпом (капітаном) збірної Білорусі з кьорлінгу. У найближчому майбутньому ми плануємо готуватися до Кваліфікаційного турніру до чемпіонату світу серед змішаних пар, який буде проходити на початку грудня на батьківщині кьорлінгу - в Шотландії.
Дякуємо за цікаву розмову та бажаємо великих перемог нашій збірній!
Читайте також:
Великий бокс в Броварах: Берінчик переміг Морено
В Броварах пройде семінар з енергоефективності
Броварчани стали призерами Кубку Київської області з айкідо