Після вчорашнього повідомлення про те, що в Броварах працює лише чотири бригади екстреної медичної допомоги, редакція сайту 4594.com.ua зв’язалася з керівником та головним лікарем Броварської станції ЕМД Максимом Іоновим, щоб дізнатися з перших вуст, у яких умовах працюють ті, що рятують наші життя.
За словами Максима Іонова, ситуація з чотирма бригадами на місто була тимчасовою, і тривала близько тижня. Наразі в Броварах та Броварському районі працює сім бригад: одна в ОТГ Велика Димерка, одна в селищі Семиполки і п’ять бригад у Броварах. Та, нажаль, цього теж замало: на сьогодні, в сфері екстреної медичної допомоги виник катастрофічний дефіцит кадрів.
«Зрозуміло, що зарплатня не висока, це загальнодержавне становище по відношенню до лікарів. Я розумію цю ситуацію, але наша служба покликана виконувати дуже серйозну роботу. Потрібно додати одну-дві бригади, зацікавити спеціалістів. Ми готові брати молодих фахівців, які щойно закінчили коледжі, готові навчити їх, передати свій досвід», - каже лікар.
Досвідченим лікарям до фінансових труднощів звикати не доводиться – фінансування медицини вже давно залишає бажати кращого. Тому головний лікар самотужки вирішує проблеми з періодичною нестачою медикаментів, шукає елементарні й водночас необхідні речі для співробітників: шафи для одягу, техніку, звертається за допомогою до різних підприємств та вірить у те, що усі проблеми можна вирішити.
«Хочеться зробити комфортні умови для співробітників, але не завжди є фінансування. Ми хочемо співпрацювати з підприємствами, які можуть допомогти нам на рівні благодійності розхідними матеріалами, або списаною технікою чи меблями. Будемо раді», - каже Максим Іонов.
Особливо сумно чути про низькі зарплати лікарів, якщо знати, у яких нелюдських умовах їм періодично доводиться працювати. За словами керівника станції ЕМД, окрім великої завантаженості, бригади зтикаються з тим, що кожен третій виклик – це потенційна небезпека.
«Часто трапляються неадекватні пацієнти. Нещодавно був випадок у селі Требухів - на нас чекав озброєний пацієнт. Бригада приїхала на виклик від родичів, а поліції вже не було на місці», - розповідає лікар.
Та все ж, найбільшою проблемою наразі є людський фактор. Пацієнти так до кінця й не розібралися у тому, коли слід викликати бригаду екстреної допомоги, а коли – самотужки йти до лікарні.
«Ми обслуговуємо майже 200 тисяч населення - завантаженість у лікарів космічна. Дуже прикро, що на таку мізерну кількість бригад надходить величезна кількість викликів, які не відносяться до нашої сфери. Екстрена медична допомога необхідна в ситуаціях, які загрожують життю. Якщо людина хворіє декілька днів, вона повинна йти до свого сімейного лікаря. Те ж саме стосується хронічно хворих, стан яких загострюється періодично, через порушення режиму лікування. Це не робота бригади екстреної медичної допомоги. Наші лікарі працюють у край важких випадках, коли людина потребує екстреної госпіталізації», - пояснює Максим Іонов.
Нагадаємо, сайт 4594.com.ua вже пояснював: «Невідкладна» чи «Екстрена»: Кого викликати на пологи, а кого – на грип?
Читайте також:
Свідок про знайдене тіло в Броварах: «Коли його знайшли, швидко прийшли дружки наркомани»
В поліції розповіли, як броварчанам у відпустці вберегти житло від злодіїв
Броварські породіллі отримали подарунки від Червоного Хреста Німеччини