До уваги броварчан: церква виступає проти штучних квітів на кладовищах

Наближається Великдень, а разом з ним – й поминальні дні. Мільйони українців, прагнучи прикрасити могили, купляють і несуть на кладовища штучні квіти та вінки. У зв’язку з цим, вже кілька років священики та екологи б’ють на сполох. Деякі священнослужителі навіть заборонили українцям використовувати штучні квіти, але викорінити багатолітні звички і традиції не так просто.

За словами екологів, пластик під дією сонячного проміння і вологи починає розкладатися, забруднюючи екосистему і спотворюючи вигляд самої могили, яку таким чином намагалися прикрасити.

Шкідливі речовини, які виділяються внаслідок окислення, потрапляють у ґрунт, воду і повітря.У масштабах країни сотні і тисячі тонн пластмаси потрапляють на звалища. Учені довели: токсини і діоксини, які виділяються від її розкладання сприяють виникненню онкозахворювань.

Подібні аргументи висуває і Церква. Священики називають дві основні причини того, чому варто віддати перевагу живим квітам над пластиковими. Перша - використовуючи пластик, який шкодить здоров’ю і може призвести до смерті, люди порушують одну з головних заповідей «Не убий!». А це вже не просто помилка, а великий гріх.

Друга причина – пластикові квіти мертвi. А свято Воскресіння Христа – це символ життя, тому краще принести кілька живих квіточок або посіяти рослини на гробі. Та й узагалі пластикові квіти не мають нічого спільного з церковними правилами.

За кордоном вже давно відмовилися від пластикових квітів та вінків. На похорон там заведено приносити вазони. Вони стоять на могилі, а потім родичі пересаджують квіти у землю. На Великдень чи інші свята прикрашають могилки лише живими рослинами. У Німеччині законом навіть передбачені штрафи для тих, хто ще приносить пластик на кладовище.

ТВ Всесвіт

Читайте також:

Вартість пасажиро-кілометра на Київщині: Броварські автобуси у трійці найдорожчих

В Україні призупинять видачу біометричних паспортів

В Броварах створять притулок для тварин