День людей з синдромом Дауна: історія, статистика, допомога

Сьогодні світ відзначає День людей із синдромом Дауна. Дату 21 березнявибрано не випадково: це символічне позначення самого синдрому Дауна, причиною якого є трисомія однієї з хромосом. У людини, яка страждає на це захворювання, 21-а хромосома наявна у трьох копіях.

У Броварах рівно рік тому відкрили голландську пекарню «21.3», засновниками якої є Аренда та Андрій Василенки. Вони самі батьки «сонячної» дитини, тож прийняли виклик долі, присвятивши себе створенню умов для розвитку й соціалізації дітей із синдромом Дауна в Україні.

В пекарні працює «сонячна» молодь, якій допомагають соціалізуватися та адаптуватися до життя в суспільстві. Придбання продукції пекарні –не просто купівля хліба, але й інвестиція у працевлаштування «сонячних» людей: 25% прибутку направляють на створення нових робочих місць та соціального супроводу для людей із ментальними особливостями.

Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 усіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. В Європі та Америці люди з синдромом Дауна отримують вищу освіту, влаштовуються на роботу і створюють сім’ю. Деякі з них стають відомими музикантами, акторами і спортсменами.

Трибуна Бровари

Читайте також: Врятуй життя: Броварська лікарня шукає донорів крові