Зтого часу як «швидку» допомогу розділили, пройшломайже 7 років, та частина броварчан досі не знає, яку ж бригаду медиків слід викликати у різних випадках.
У броварських «швидких» вказують, що досить часто, а саме в 30-40% випадків, «екстрена» виїздить на виклики профілю «невідкладної», а «невідкладна» – «екстреної». Проблема у тому, що в кожної служби – свої завдання і відповідне оснащення. Тож у багатьох випадках «невідкладна», яка прибула не на «свій» виклик, не в силах надати необхідну допомогу. Відтак, втрачається дорогоцінний час, який може коштувати хворому життя.
В.о. головного лікаря Броварської станції екстреної медичної допомоги Максим Іонов нагадує, що «екстрена» приїздить на викликипригострих станах, які загрожують життю: раптовий біль у ділянці серця, судоми, кровотеча, втрата свідомості, гострі психічні розлади та гострі інфекційнізахворювання, передчасні пологи, укуси тваринами/зміями, усі види травм. Крім того, «екстрена» прибуває і на всі події, які відбуваються в громадських місцях. Це – ДТП, аварії на виробництві, стихійні лиха, ураження струмом, переохолодження. У цих випадках «екстрена» має домчати до хворого за 10 хвилин у міській місцевості та 20 хв – у сільській.
Швидкого приїздумедиків не варто очікувати, якщо людину вже турбували такі чи подібні симптоми, але до сімейного лікаря вона так і не звернулася, не лікувалася, очікуючи, що хвороба пройде сама собою. Тож якщо в людини раптово підвищилася температура тіла, є кашель, нежить, головний біль та біль у горлі; запаморочення, слабкість, біль у попереку, суглобах (радикуліт, остеохондроз, артрит, артроз тощо); підвищився артеріальний тиск; виник больовий синдром у онкохворих чи з’явився алкогольний/наркотичний/токсичний абстинентнийсиндром («ломка» – авт.), це все – у компетенції «невідкладної» медичної допомоги. І часдоїзду до хворого у часі може відтермінуватися навіть до 2-4 год.
Читайте також: В Броварах зафіксовані нові випадки туберкульозу та гепатиту