«Складні резонансні злочини сталися на Київщині, Херсонщині, Запоріжжі, Одещині. Проте по всім із них є результати розслідування. Завдяки злагодженим діям оперативників і слідчих як на місцевому рівні, так і центрального апарату Національної поліції, більшість цих та інших злочинів розкрито. Хочу висловити подяку за це співробітникам поліції, які брали участь у розкриттях», – наголосив В’ячеслав Аброськін.
Він додав, що незважаючи на складну ситуацію, з урахуванням довготривалих бойових дій на території України, правоохоронцям вдалося забезпечити належний рівень безпеки громадян. Так, у 2018 році тривала активна робота, спрямована на зміну форм і методів роботи поліції, реорганізацію та утворення «з нуля» нових підрозділів.
«Про нарощування потенціалу поліції та дієвість вжитих заходів свідчить поступове зменшення злочинності. Загалом у порівнянні з 2017 роком кількість вчинених злочинів зменшилась на 7 відсотків, а тяжких та особливо тяжких – на 13 відсотків. Вже другий рік поспіль у нас в країні є найнижчою за всі роки незалежності кількість учинених умисних убивств», – повідомив перший заступник глави відомства.
Так, у 2018 році в країні було скоєно 463,3 тисячі злочинів – проти майже півмільйона кримінальних правопорушень, вчинених у 2017 році. З цієї кількості тяжкими та особливо тяжкими є 172 тисячі, зокрема – 1508 умисних вбивств. Водночас у 2017 році поліцейські розслідували майже 198 тисяч тяжких та особливо тяжких, з них – 1551 вбивство.
За словами першого заступника Голови Нацполіції, зросла ефективність роботи підрозділів поліції з розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів. Так, кількість вбивств, у яких особи злочинців були встановлені, у 2018 році зросла з 89% до 93%.
Він повідомив, що у минулому році кількість вчинених розбійних нападів, грабежів та незаконних заволодінь транспортними засобами скоротилася на чверть. Свою роль у цьому зіграла низка превентивних відпрацювань та активне використання потужностей відеоаналітики у поліцейській роботі.
«Завдяки тісній співпраці з органами місцевої влади поліція України має змогу використовувати понад 10,5 тисяч відеокамер, зображення з яких в онлайн-режимі передаються до ситуаційних центрів», – зазначив В’ячеслав Аброськін.
«Ми припинили діяльність 258 груп, що у півтора рази більше ніж у 2017 році, і вийшли на рівень 2012 року щодо документування злочинних організацій. Це при тому, що спеціального підрозділу, який би займався цим напрямком, до 2018 року у нас не було», – повідомив В’ячеслав Аброськін.
Він додав, що кожна четверта ОЗГ діяла у сфері незаконного обігу наркотиків, 14 – у сфері суспільної моралі та торгівлі людьми, стільки ж займалися розкраданням бюджетних коштів. Члени 11 груп причетні до організації незаконних операцій зі зброєю, а 17 груп мали стійкі корумповані зв’язки.
«Дієвість наших заходів підтверджує той факт, що на сьогодні серед усіх правоохоронних органів держави майже 80% організованих груп викриває саме Національна поліція України», – наголосив перший заступник Голови Нацполіції.
Він підкреслив, що незважаючи на позитивні результати, у роботі відомства є низка проблемних питань, які потребують оперативного вирішення. Ці питання будуть обговорені в ході сьогоднішньої наради. Поліцейські напрацьовуватимуть низку принципових рішень для покращення якості протидії злочинності.