Досить голосним виявився випадок в спеціалізованій школі №5. Ледь не померла другокласниця, про що з самого початку дізнались із посту заступника опікунської ради, даного навчального закладу Олександра Короленка у мережі Фейсбук.
Журналісти «Трибуни» зустрілися з особами які фігурували у цій історії, щоб дізнатись більше подробиць.
6 грудня, Софійка народилась вдруге, і своїм життям має завдячувати класному керівнику Світлані Базир, вчителю фізкультури, Георгію Долініну та шкільній медсестрі Олені Стрельченко. Саме їхні своєчасні та рішучі дії врятували дівчинці життя.
Класовод 2-А класу Світлана Базир розповідає, що 6 грудня Софійка як завжди була активною, жвавою, в чудовому настрої і разом із однокласниками після 4 уроку переодягалась на фізкультуру.Все сталось миттєво: дівчинка встала з-за парти і раптом впала як підкошена, почались судоми, «посиніння» та стало важко дихати. Однокласники сприйняли це як жарт, однак Світлана одразу кинулась до дитини та намагалась її підняти. Учитель фізкультури, котрий зайшов до кабінету щоб забрати клас на свій урок, підхопив дівчинку вже в майже безсвідомому стані на руки та не вагаючись поніс у шкільний медпункт.
Медсестра Олена Стрельченко повідомила нам про заборону спілкування з журналістами з цього приводу, що її дав директор школи, та мовчати вона не може. Як повідала нам пані Олена, в дитини були судоми, обличчя «синє», свідомість – не дуже ясна, тож вона відразу почала робити дівчинці закритий масаж серця та штучне дихання. В час приїзду «швидкої», Софійка була вже в свідомості, але зовсім не пам’ятала що з нею сталось. За словами медсестри та класовода «екстрена» прибула до школи після 13:00, тобто їхала близько години часу.
Головний лікар Броварської станції екстреної медичної допомоги Ігор Паращук, запевняє, що бригада спрацювала належним чином,та демонструє карту виїзду бригади «швидкої», де час отримання виклику значиться 12:23, час виїзду медичної бригади 12:24, а прибуття 12:40. І переконує що всі дії бригади фіксує GPS -навігатор, тож сфальсифікувати або якимось чином корегувати їх неможливо. Зауважує що очевидці інциденту були в шоковому стані, тож могли і в часі помилитись.
Олена Стрельченко, яка працює медсестрою в школі вже 21 рік, після пережитого шоку налаштована надзвичайно категорично – звільнитися. Але це далеко не єдина причина написати заяву на звільнення. Є ще дві, і не менш вагомі: низька зарплатня (3 тис. грн – авт.) при подвійному навантаженні та значній відповідальності, та неналежне забезпечення кабінету медсестри медичними препаратами. Навіть найпотрібнішими. За словами Олени, до інциденту, в школі навіть не було «аптечки» для надання невідкладної допомоги – директор купив її лише наступного дня за власні кошти.