З початку тижня в Україні на пожежах у житловому секторі загинуло 33 людини, повідомляє Прес-служба ДСНС України.
Щодня вогнеборці Держслужби України з надзвичайних ситуацій ліквідовують сотні пожеж по всій території країни, які призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше — до загибелі та травмування наших співвітчизників.Так, лише за добу 15 листопада у житловому секторікраїнивиникло50пожеж, внаслідок яких загинуло10людей, а ще3— постраждали.Важко це усвідомлювати, але виявляється, що кожна п'ята пожежа вчора завершилася трагедією.Минула доба також не тішить показниками - знову семеро загиблих.
Як зазначаютьрятувальники, основними причинами виникнення займань і як наслідок загибелі людей єсамевласна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки у побуті.І з настанням опалювального сезону такий причинно-наслідковий зв'язок особливо яскраво виражаєтьсярізкимзростаннямстатистичних показниківсмертності на побутових пожежах.
Найчастіше жертвами вогняної стихії стають літні люди, а також багатодітні сім'ї, та громадяни, які опинилися в складних життєвих умовах.
Так,лише наПолтавщині15 листопада у житловому секторі виникло 3 пожежі, на яких загинули 4 особи. Зокремав смт. Котельва, у приватному будинкувиникла пожежа, внаслідок якої загинулавласниця 1936 року народження. Крім того, ще двоє громадян стали жертвами вогняної стихіїв с. ПотокиКременчуцького району області, а обгоріле тіло ще одного чоловіка було виявлено в смт. Новооржицьке.
Випадки пожеж із трагічними наслідками були зафіксовані минулої доби також уХарківській,Київській,Сумській,Миколаївській,Житомирськійобластях та у містіОдеса.
Загалом, з початку року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже1 тис.348та 1 тис.257осібвідповідно.
Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.
Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:
- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
- якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов'язково перевірте його справність;
- слідкуйте за станом та справністю електромережі;
- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
- не паліть у ліжку;
- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
- подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки нерідко можуть стати причиною займання.
Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.