Міжнародний день студента

Сьогодні, 17 листопада відзначається міжнародний день студента. Тож, зі святом, студентики. 

Трохи фактів: 16 листопада 1939 року в окупованій нацистами Чехії празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Війська окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал, похорони якого переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані. 17 листопада рано вранці німці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було арештовано і поміщено в концтабір. Дев'ятьох студентів і активістів студентського руху стратили у в'язниці. Через три роки, в 1942 році, в Лондоні пройшла Міжнародна зустріч студентів, що боролися проти нацизму, на якій було вирішено на честь загиблих щорічно відзначати 17 листопада, як День студента.

В наш час студент - це найбільший ледар на світі.

Тому для вас добірка найцікавіших фактів про студентів світу:

1. Середньовічні французькі студенти словом «галиматья» (з лат. «Півнячі знання») називали мішанину в голові з класичних знань.

2. Японські студенти беруть з собою на іспити шоколадку Kit Kat в якості талісмана. Такий незвичайний вибір обумовлений тим, що вираз «обов'язково переможемо» («kitto katsu» на японському) співзвучно з назвою солодкого продукту.

3. У Єльському університеті існує кумедна традиція. Студенти старших курсів охоче діляться своїми конспектами з молодшими товаришами. За це останні стають боржниками. Втім, ніяких грошей платити не треба. Тому, хто списав конспект обводять очі зеленкою, щоб вони були схожі на фари, і він катає студента, котрий дав йому конспект, на спині протягом декількох годин.

4. В Університеті в місті Нант створили спеціальну кімнату для студентської сієсти. І тепер в будь-який час протягом дня кожен студент може зайти в неї і відпочити, в повному розумінні цього слова. У спеціальному приміщенні заборонено не тільки курити і голосно розмовляти, але і слухати музику, але найголовніше навіть обніматися і цілуватися. «Сонну кімнату» в університеті вирішено було відкрити через те, що дійсно дуже багато студентів засипало на лекціях прямо в аудиторії.

5. Дивна традиція досі дуже популярна в багатьох зарубіжних університетах. Це традиція «первісного (первобытного) крику» (англ. «The Primal Scream»). Студентський «Первісний крик» нагадує крик Тарзана і футбольного фаната зазвичай триває від 5 до 10 хвилин. Студентам дозволяється його видавати в період сесії на території університету, так як вважається, що він знімає хвилювання і перенапруження від сесії.

А ви, читачі, розкажіть про ваші веселощі у студентські роки?