НКРЕКП погодилась: абонплату за газ вводити ще зарано

Абонплату на газ поки що вводити не будуть. Національна комісія, що здійснює держрегулювання в енергетичних галузях та сфері комунальних послуг (НКРЕКП) скасувала своє рішення про введення абонплати за розподіл газу для його доопрацювання.

Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні в Києві у сьогодні 10 квітня 201 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Глава НКРЕКП Дмитро Вовк наполягає на тому, щоб скасувати рішення про введення абонплати за розподіл газу і провести додаткові консультації з метою утримання цін для споживачів в існуючих рамках.

Тема запровадження цієї нової складової ціни на газ виникла напередодні чергового траншу від МВФ. НКРЕКП 28 березня 2017 року прийняла рішення про введення в дію абонплати за розподіл газу: за новою системою було передбачено розділення тарифу на газ на вартість транспортування і власне ціну на газ, як товару. Але опозиція переконала владу про необхідність перегляду умов нововведення. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про необхідність перегляду регулятором ухваленогоо рішення.

За рішенням комісії, кожен споживач має щомісячно сплачувати за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної здатності його лічильника, незалежно від фактичних обсягів споживання. Водночас, ціна закуповуваного абонентом газу вже не міститиме вартості транспортування і розподілу. Тобто, навіть не користуючись газом, споживач все одно платить, і ця сума не така вже маленька – до 25 % від норми споживання. Натомість, субсидія на абонплату не розповсюджуєтья.

В. Гройсман зазначив, що згідно з проведеним аналізом, рішення про введення абонплати може обернутися зростанням платежів за газ для різних категорій споживачів у 1,3-3 рази, що є неприпустимим, оскільки стосуватиметься кількох мільйонів домогосподарств. Президент Петро Порошенко теж підтримав рішення призупинити введення абонплати. За його словами, має бути знайдено узгоджене рішення, що передбачало б непідвищення тарифів і поширення субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує.

Здається, що держава таки не хоче покращувати життя своїх громадян. Більше - хоче бути хитрішою за народ: щойно люди почали (за свій рахунок!) встановлювати газові лічильники, керуючись нормальним бажанням зекономити свій бюджет і природні ресурси, їм все одно заважають  це робити. Мабуть, власники енергетичних компаній не можуть змиритися з тим, що наявність приладів обліку показують реальну картину споживання, змушуючи трохи худнути їх рахунки. Ось і викручуються, як вужі на сковороді, щоб тільки якось компенсувати свої збитки від визнання несправедливості тарифів на необліковані норми.       

Призупинення рішення не означає його повне скасування, тільки відстрочку. Влада налаштована отримувати до бюджету нові вливання. Тому запровадити цей новий тариф можуть поетапно на протязі кількох місяців.

Нагадаємо, що Національна комісія затвердила щомісячну абонплату на газ з 1 квітня.