Одним з основних постачальників в рамках проекту з відновлення Чорнобильської зони і створення «сонячного» міста в Річиці (Білорусь) став Броварський алюмінієвий завод. Він поставив вже понад 600 тонн готового спеціалізованого профілю для сонячних батарей.
Сонячна електростанція в Річиці на 57,8 МВт буде найпотужнішою в Білорусі. Вона займає 110 гектарів забрудненої внаслідок аварії на ЧАЕС території, де встановлять 218 430 сонячних панелей.
Сонячна енергетика в Україні ще не така популярна, як в інших країнах, частково через фінансову сторону. Але все частіше можна зустріти на будинках, підприємствах чи в державних закладах сонячні батареї. Енергетика – це золоте дно будь-якої економіки. Потреби в енергії постійно зростають. Причиною тому можуть бути різні фактори: збільшення світового виробництва товарів, розвиток транспорту та телекомунікацій, розробка віддалених родовищ корисних копалин, утилізація відходів, зростання споживання енергії у побуті тощо.
Тому темпи зростання виробництва енергії перевищують нині темпи зростання населення землі. Зараз перед енергетикою стоїть багато проблем, і найбільш гостра- проблема її джерел. Енергія зараз отримується за рахунок вугілля - 26%, нафти- 42 %, газу- 20%, гідроенергії- 4%, ядерної- 5%, інших джерел- 3%. Тобто біля 90% енергії ми отримуємо за рахунок невідновлюваних природних джерел.
За різними оцінками, розвіданого органічного палива вистачить на 30-50 років. Якщо врахувати так звані геологічні запаси, які будуть своєчасно розвідані, а експлуатація їх не затримується, то, з урахуванням все зростаючого рівня витрат енергії, органічного палива може вистачити ще років на 100-150. Тому у світі все більше звертають увагу на використання так званих відновлюваних джерел енергії - тепла Землі, енергії вітру, припливів та відпливів, біогазу, сонячного випромінювання, тощо.
Сонце – це джерело, якого вистачить всім і надовго. Метод прямого перетворення сонячного випромінювання в електрику є, по-перше, найбільш зручним для споживача, оскільки джерело є невичерпним, і, по-друге, такий метод є екологічно чистим, на відміну від інших, які використовують органічне паливо, ядерну сировину чи гідроресурси.