Українські дороги давно вже перетворились на заїжджену тему державного значення, відому у багатьох країнах світу.
Чи то чиновниче безсилля перед своєю жадібністю не дає вирішити проблему, чи то некомпетентність заважає своєчасно реагувати на скарги на неякісні дороги, чи то байдужість щодо проблем водіїв, або навпаки небажання останніх «напрягти» державні органи тією ж заявою в суд.
Питання побитих вантажем часу автошляхів, мабуть, постійно стоїть на порядку денному у певних державних структурах, але щось таки заважає відремонтувати дороги за світовими стандартами якості. Хоча на дорожнє фінансування йде чимала копієчка з кожного літру проданого палива, з кожного водія, з кожного транспортного засобу. Ями, вибоїни і дірки на дорогах – це казкові портали, в яких зникають завітні суми з багатьма нуликами.
На виїзді з міста Бровари в сторону Калинівки 1-го квітня автомобіль заїхав в яму та лишився колеса (фото з соцмереж).
Із коментарів було зрозуміло, що водій їхав трасою зі швидкістю біля 100 км на годину (надто довгий та яскравий гальмівний шлях), що підвіска була не надто новою (бо таки не витримала стрибка у яму), та що водій не мав намірів подавати в суд на організацію, відповідальну за стан доріг, бо на той час не збирався викликати дорожню поліцію. Мабуть, чоловік таки знав, що його чекає довготривала тяганина без усіляких на то гарантій компенсацій та при відсутності дуже грамотного і досвідченого адвоката. Бо ще є в законі така лазівка, яка дає можливість «автодору» уникнути відповідальності, і називається вона «у межах виділених замовником коштів». А замовник у даному випадку - держава, бо вона є власником всіх доріг, які не є у муніципальній або приватній власності.
« …ця ділянка дороги йде вже за межами міста, відремонтувати її за рахунок бюджету неможливо, тому що відразу опозиція подасть на мера в суд за нецільове використання бюджетних коштів. А Київ починається за 100 метрів, ця ділянка автошляху повинна асфальтуватися за рахунок коштів обласного бюджету, ось і маєте...» (цитата із соцмереж)
Як бачимо, ситуація здається майже безвихідна. Це сумно, бо проблема існує, і її треба вирішувати.. Йдеться в першу чергу не про естетику, а про безпеку людей.
До таких доріг звикнути неможливо. І з такими шляхами в Європу ми навряд чи в’їдемо.
Нагадаємо, що в Броварах провели рейд з виявлення порушень правил перевезень вантажів по автошляхам.