За ініціативи Міністерства освіти, в Україні можуть ввести обов’язкове проведення зовнішнього незалежного оцінювання в початковій та середній школах. Це означає, що учні 4-х та 9-х класів будуть здавати тести. Про це повідомляє dt.ua.
Згідно зі словами екс-заступника міністра освіти, віце-президента Київської школи економіки Інни Совсун, враховуючи проект закону «Про освіту», вже скоро учні перейдуть на 12-річну школу, а останні три роки навчання в цій старшій школі буде саме профільним.
Продовжити навчання в старшій школі учні зможуть лише за результатами незалежного іспиту.
"Цей іспит повинен проводитися на основі тих же процедур, що і зовнішнє незалежне оцінювання для вступу до вищих навчальних закладів заради забезпечення незалежності та об'єктивності проведення та визначення результатів", - розповіла Інна Совсун.
Що стосується початкової школи, то там планують впровадити зовнішнє незалежне оцінювання задля моніторингу якості освіти.
За словами директора Український центр оцінювання якості освіти Вадима Карандія, щоб провести моніторингове дослідження, його треба розпочати не для всіх, а вибірково.
"Ми порахували, що до моніторингу потрібно залучити 6 тисяч учнів 4-х класів (всього в Україні їх близько 400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують в початковій школі", - повідомив Карандій.
Нагадаємо, в Броварах відбудеться Міжнародний конгрес "Освіта Київщини в європейському вимірі".