З Днем закоханих Вас, броварчани!

Сьогодні весь світ відзначає День Святого Валентина. Також це свято називають - День всіх закоханих.

В Україні це свято здобуло популярність нещодавно, але вже увійшло в традиції та несе в собі символ всіх закоханих. Легенди про Святого Валентина живуть в душах і серцях українців, а свято всіх закоханих дарує моменти щастя і допомагає відкривати справжні почуття.

Прикмети на День Святого Валентина

Існує така прикмета: якщо дівчина побачить у цей день птицю вільшанку, то їй судиться вийти заміж за моряка, якщо горобця - то судиться їй бідняк, з яким вона все ж знайде своє щастя, а щиглик обіцяє чоловіка-мільйонера. Ворона є символом складності характеру майбутнього обранця, сорока говорить про те, що ваш чоловік буде дуже добрим, тим не менш, не багатим. А ось снігур навіщає вам про те, що чоловік буде добрим, романтичним, але досить легковажним.

Як цей день святкують в різних країнах світу

В Японії цей день вважається святом чоловіків, відповідно, і подарунки 14 лютого найчастіше отримує сильна стать. Традиційно, жінки дарують чоловікам подарунки (зазвичай кондитерські вироби, шоколад, покупні або зроблені своїми руками) в знак вдячності і любові. Причому шоколад буває двох видів. Перший називається giri-choco і дарується друзям, колегам і родичам чоловічої статі. Такий подарунок сприймається одержувачами як люб'язність. Другий тип шоколаду, так званий hon-mei, купується лише для коханих чоловіків. Нерідко такий шоколад виготовляється індивідуально.

У Польщі ухвалено 14 лютого відвідувати Познанську метрополію, де покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Самотні люди, здійснюючи паломництво в цю метрополію, вірять, що Валентин допоможе їм знайти другу половинку. Крім того, існує повір'я, що треба запитати ім'я у першого чоловіка, котрий зустрівся незаміжній дівчини в день святого Валентина, щоб дізнатися ім'я майбутнього нареченого.

У Данії чоловіки посилають своїм подругам «валентинки» без підпису. Якщо дівчина здогадається, хто відправник, то повинна надіслати йому у відповідь на Великдень шоколадне яйце.

В Італії на 14 лютого також в основному дарують солодощі. А ось у Франції прийнято дарувати коштовні прикраси і писати любовні вірші. Британці можуть посилати чуттєві визнання не тільки коханим і близьким людям, а й домашнім тваринам. Чуттєві іспанці нерідко відправляють ніжні послання за допомогою поштових голубів. У Фінляндії на День всіх закоханих подарунки отримують по більшій мірі жінки. В Японії - навпаки, тут День Святого Валентина схожий на своєрідний День чоловіків.

В Україні традиційно на День всіх закоханих люди дарують один одному різні ласощі в формі сердечок, квіти і маленькі сувеніри. Також 14 лютого закохані обмінювалися маленькими подаруночками: рукавичками, кільцями, ласощами. Незмінними атрибутами свята залишаються «валентинки», червоні троянди, голуби і купідони. Так і сьогодні в Броварах. Метушливо із квітами та «валентинками» дорогами міста спішать закохані, щоб вручити подарунки та сказати найтепліші слова любові.

Дорогі броврчани!

Редакція нашого інформаційного порталу від щирого серця вітає вас із Днем закоханих! Ми бажаємо вам, щоб любов завжди жила в ваших серцях, щоб на душі було тепло і радісно, в житті все вдавалося, а поруч завжди була кохана людина.

т