В Україні стає все більше фішингових сайтів, які виманюють у людей гроші. Як повідомили в Українській міжбанківській асоціації членів платіжних систем ЕМА, за минулий рік їх кількість зросла майже до 175. А станом на 1 лютого 2017 року виявили ще 25 нових підроблених веб-ресурсів.
За даними ЕМА, «середній чек» кожної шахрайської операції в інтернеті за підсумками 2016 року склав близько 350 грн. Загальний дохід злочинців за минулий рік - майже 64 млн грн.
Як розповіла керівник ЕМА Academy Раїса Федоровська, на першому місці по компрометації карт українців перебувають сайти, які нібито надають послуги з поповнення рахунків.
«Такі сайти «розганяються» в інтернеті за допомогою контекстної реклами. Чим частіше людина шукає в мережі інформацію по мобільному поповненню, тим вище шанс у нього потрапити на шахраїв. Тільки за Новий рік один з таких сайтів зібрав дані з 2,6 тис. карт», - зазначила експерт.
На другому місці - веб-ресурси для переказів з картки на картку. Причому, як і в першому випадку, це не обов'язково сайти-підробки під вже існуючі легальні ресурси. Українці легко віддають свої гроші шахраям і через «no-name» сайти. Також зловмисники практикують і об'єднання перших двох варіантів на одному веб-ресурсі, щоб охопити більшу аудиторію.
Набирають обертів і інтернет-сторінки, які спеціалізуються на швидких кредитах. При цьому, якщо раніше шахраї виманювали дані банківських карт користувачів, то зараз останні перераховують їм гроші самі.
«Коли людині потрібно зробити ту чи іншу операцію, у неї напевно на карті вже будуть гроші і зняті ліміти, як мінімум, в розмірі тієї суми, яку він хоче перевести на іншу карту. Під час введення даних одержувача, вони замінюються даними карти шахрая. Таким чином, користувач сам переводить шахраєві гроші», - попереджає Раїса Федоровська.
Також потрібно бути гранично уважним при роботі з сайтами Укрпошти, Ощадбанку, сервісом ipay.ua, адже саме ці сайти найчастіше стають в полі зору шахраїв, а також з нікому невідомими інтернет-ресурсами, інформації про яких немає в мережі, а у відгуках про веб-ресурсі міститься багато негативних коментарів.