Українцям пояснили найважливіші моменти за новими правилами оплати праці

Міністерство соціальної політики роз'яснило українцям деякі питання щодо оплати праці, які виникли в зв'язку зі змінами в законодавстві. Про це пише прес-служба Кабміну.

Відзначається, що поняття мінімальної заробітної плати привели у відповідність з європейською практикою та міжнародними нормами. Таким чином, було впроваджено визначення мінімальної заробітної плати, встановлено мінімальний посадовий оклад в розмірі, який становить не менше прожиткового мінімуму.

«З 01.01.2017 р прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», затверджений в розмірі 1 600 гривень, мінімальна заробітна плата в місячному розмірі - 3 200 гривень, в погодинному розмірі - 19, 34 гривні. Відповідно до Закону при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення його мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці і підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний і надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових та ювілейних дат» , - розповіли в міністерстві.

Якщо співробітнику встановили доплату за шкідливі умови праці, то зазначені доплати слід виплачувати понад розмір мінімальної заробітної плати (3 200 грн). Також якщо умови праці передбачають підвищення посадових окладів працівників, то таке підвищення враховується в мінімальну заробітну плату.

У разі, якщо співробітник виконав місячну норму праці, але нарахована йому зарплата нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, то роботодавець зобов'язаний здійснити доплату до її рівня, яка виплачується щомісяця одночасно з заробітною платою. Якщо ж норма не виконана через відпустки або лікарняний, то оплата його праці провадиться пропорційно виконаній нормі праці.

З 1 січня 2017 року посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються виходячи з посадового окладу працівника 1 тарифного розряду, визначеного в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який в 2017 році становить 1 600 гривень.

Також, за угодою між працівником і власником, як при прийомі на роботу, так і згодом цього, може встановлюватися неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Тому Мінсоцполітики порадило місцевим держадміністраціям взяти на особистий контроль питання забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати.