В ніч з 13 на 14 січня українці зустрінуть старий Новий рік.
Це незвичайне свято виникло близько 100 років тому через розбіжності між двома календарями - Юліанським і Григоріанським. Через довгий час традиція відзначати старий Новий рік не застаріла завдяки тому, що православна церква досі користується старим літочисленням.
Тому і сьогодні серед українців, як і раніше популярні марновірства і звичаї, пов'язані з цим днем.
У деяких регіонах вранці спалювали дідухів - снопи пшениці. Також багато місцевих жителів стрибали через багаття. Ці обряди були символами очищення від нечистої сили.
А ось зараз в Україні точно збереглася традиція посівання. З самого ранку можна ходити по домівках і посівати новий рік і нове щастя. Зерна, які використовувалися при цьому, не змітають віником, а дбайливо збирають. Навесні їх змішують з зернами, які саджають в землю. Згідно повір'ям, це повинно привернути хороший урожай. До того ж, в перший день старого Нового року в будинок першим обов'язково повинен зайти чоловік. Саме тому дівчата не ходять посівати – вони могли прийти у домівки 13-го січня, щоб пощедрувати. Нагадаємо, нещодавно ми розповідали, як український «Щедрик» покорив серця всього світу.
Тож, для тих, у чий будинок не завітали чоловіки із зерном співом, пропонуємо послухати святкову пісню від українського народного хору імені Верьовки.