Сьогодні західні християни відзначають Святвечір

Католицька та більшість протестантських церков святкують Різдво Христове за григоріанським календарем в ніч з 24 на 25 грудня.

У багатьох країнах прийнято, щоб діти, в очікуванні свята, робили посильні добрі справи, за які в родині вони отримують пучок соломи або маленьке паперове сердечко. Перед настанням Різдва діти вішають ці сердечка на ялинку, а солому кладуть в ясла. У вузькому сенсі слова ясла - це годівниця для худоби, куди Богородиця поклала новонароджене Дитятко Ісуса.

Напередодні Різдва в сім'ях прикрашають ялинки і встановлюють ясла. Готується святкова вечеря Святвечора, за традицією складається з пісних страв. У центрі столу поміщається блюдо з прісним хлібом - різдвяними облатками. Перед тим як почати вечерю, глава сім'ї читає вголос уривок з Євангелія від Луки, що оповідає про народження Ісуса Христа. Потім всі присутні беруть з страви облатки і діляться ними один з одним, бажаючи один одному миру і добра.

Після цього починається вечеря Святвечора. Після вечері вся сім'я йде на месу, обов'язкову присутність на якій є спільною католицької різдвяною традицією для всіх віруючих.

Повсюдно поширений і відомий звичай залишати за різдвяним столом незайняте місце. Якщо хто-небудь прийде в будинок в Святвечір, то буде прийнятий як брат. Цей звичай - знак пам'яті про близьких і дорогих людей, які не можуть в цей день зустріти свято разом з сім'єю. Незайняте місце символізує також і покійного члена сім'ї, або всіх померлих родичів.

Святкування Різдва триває вісім днів - з 25 грудня по 1 січня - утворюють Октаву Різдва.

У православних же сьогодні - день Данила Стовпника і Никона Сухого. У цей день прийнято після важкого робочого тижня налаштовуватися на тишу і відпочинок.

Нагадаємо, на розгляд Верховної Ради подали законопроект, яким передбачається визнання 25 грудня офіційним святом та вихідним днем для українців.