У мережі з'явився унікальний фільм про історію Броварів (ВІДЕО)

На «5 каналі» в рамках циклу передач «Машина часу» відбулася прем’єра фільму про Бровари.

У фільмі розповідається історія міста від перших згадок до сучасності. Автори розповіли, як переплітається історія нашого міста із сьогоднішніми подіями та новими назвами вулиць. Після перегляду фільму стає зрозумілим, чому так важко далась декомунізація в Броварях.

"Броварі" - саме так, через "і" правильно звучить історична назва міста. Історики розповідають, що це слово кельтського походження, якому 2,5 тисячі років. "Броварі" - це множина від "бровар", тобто пивовар – професії, яка не одне століття була популярною в цих краях, особливо серед козаків, а також в монастирях. "Бровари" через "И" з'явилися внаслідок русифікації, спочатку на мапах, а з 1969 року і на офіційному рівні.

У фільмі розповідають і про маловідомі броварські шляхи Тараса Шевченка. Стає відомо і про відношення до Броварів і Симона Петлюри. Автори розкрили тему Голодомору 1932-33 років, внесок дослідника Джеймса Мейса в поширення правди про цю трагедію та російської пропаганди в місті.

Прем’єра першої серії стрічки про Бровари відбулась ще на початку осені, а напередодні відбулася прем’єра другої частини фільму. І нарешті, обидві серії виклали на сайті «5 каналу».

В другій серії розповідається, як у Броварах на Розвилці таємно збиралися кобзарі, продовжується тема Голодомору, стає відомо про маєтки поміщиків Квятковського і Фіалковського. Глядачі дізнаються про життя і долі місцевих борців за волю й незалежність України минулого століття: Грицька Чупринки, Миколи Барбона, Ольги Гасин (з’язкової Романа Шухевича). У фільмі також йдеться про знищення єврейського цвинтару у парку «Перемога» і поховання за різних часів у сквері «Слави».

Нагадаємо, у Броварах пройдуть дні польського кіно з Богданом Ступкою у головній ролі.