Броварській освіті теж потрібно півмільярда гривень

У той же час, це перше засідання в рамках слухань по бюджету, на якому було багато активістів, членів Громадської ради при управлінні освіти, представників батьківських комітетів.

Перша частина зустрічі була присвячена більше спілкуванню з депутатами. З бюджетного запиту управління освіти вони побачили, що на освіту у 2017 році потрібно близько 310 млн грн на поточні видатки (оплата праці, харчування дітей, комунальні тощо), з них очікується 100 млн освітньої субвенції з держбюдету, тож реальна потреба – 210 млн. А також близько 100 млн з бюджету розвитку на капітальні видатки. Сюди закладають, як повідомили освітяни: ремонти дахів, заміну вікон, реконструкцію систем водовідведення у навчальних закладах etc, також ремонт старої будівлі БДЮТ – його знову зроблять садочком.

Розмова знову верталася до того, що планують зробити багато, а коштів на все не вистачає. Як повідомила начальниця фінуправління, бюджет Броварів на 2017 рік очікується у сумі 450 млн грн. Кому віддавати ці гроші, якщо і освіта, і медицина просять по півмільярда, а в місті ще ж є інші проблеми?

Навантаженням на місцевий бюджет є фінансування професійного ліцею: в 2016 році на його утримання пішло близько 11 млн грн, в 2017 закладають 12,7 млн.

Однією з проблем галузі назвали низькі зарплати та повідомили, що преміювати працівників освіти зможуть лише за результатами 1 півріччя 2017-го у разі залишку вільних коштів. У той же час начальниця управління освіти Оксана Мельник зазначила, що заборогованості по зарплаті у Броварах немає, а завдяки проведеним заходам по енергоефективності, утепленню, заміні вікон на 2017 рік закладають на комунальні послуги меншу суму, ніж у 2016-му.

Присутній на зустрічі активіст, помічник депутата, експерт з будівельних питань Олександр Короленко нагадав про таку процедуру як енергоаудит: було б логічно провести його по усіх закладах і вже тоді робити висновки: де і що ремонтувати чи утеплювати. Начальниця фінуправління притримувалася думки, що вони зроблять у різних школах утеплення в різних місцях і подивляться на результати: з того, буде зрозуміло який шлях ефективніше.

Порушили питання дитсадочку “Зірочка”, ясельний корпус якого визнано аварійним і наразі стоїть питання, що з ним робити: зносити чи ремонтувати, та куда переселяти дітей. Ігор Романенко висловив думку, що в бюджет треба закладати кошти на проектування нового корпусу.

Трохи врятувати ситуацію з ДНЗ у місті повинен садочок “Оленка” (коли БДЮТ звільнить приміщення і переїде до нової будівлі, тут почнеться ремонт, на який потрібно 10 млн грн з урахуванням придбання меблів та обладнання). Садок повинен вмістити в себе 12 груп.

Загалом відповідно до запитів від адміністрацій броварських дитячих навчальних закладів в цьому році сформовано бюджетний запит щодо капітальних ремонтів від управління освіти на 92 млн грн. Нагадаємо, минулого року сума була майже 53 млн грн.