Але є правила для кожних категорій. Наприклад, що стосується одноосібників, то тут варто знати, що:
- По-перше, одноосібниками вважаються особи, у володінні яких є земельні ділянки різних видів призначення, або паї, які не здаються в оренду.
- По-друге, згідно зі статтею 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції.
До продукції, яка вважається власною, відноситься та, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, оброблена або перероблена безпосередньо фізичною особою.
При цьому така продукція повинна бути вирощена на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України (ділянки для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі на місцевості, сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари).
Як пояснює Податковий кодекс, до сукупного доходу таких осіб для призначення субсидії враховується дохід від реалізації сільськогосподарської продукції.
Одноосібник, який не подав до ДФС декларацію про майновий стан та доходи або не повинен звітувати (тому за даними ДФС немає доходу від земельного паю, що обробляється самостійно), для призначення субсидії може зробити наступне.
Він може задекларувати отриманий дохід від обробітку земельного паю та додати письмове пояснення із зазначенням розміру доходу. Вказаний у письмовому поясненні дохід враховується до сукупного доходу заявника.
Варто не забувати, що субсидія нараховується згідно розроблених норм, тому якщо субсидіант отримає більше, ніж потрібно за законом, надлишки доведеться повернути.
Наприклад, зараз у Броварах більш як 3,6 тис. чоловік отримали квитанції на сплату де вказані суми, які треба повернути постачальникам послуг.