Корпус треба було закривати ще влітку, але замість цього до садочку спокійно набирали нові групи, які тепер будуть розформовувати.
Батьки скаржаться, що їх проінформували про закриття молодшого корпусу. Поблизу садочків немає, зимою буде важко возити дітлахів на транспорті, до того ж, дитині доведеться проходити адаптацію і звикати до нових вихователів.
Зараз батьки цікавляться, навіщо було набирати групи, якщо садочок був в аварійному стані?
«Ми, батьки, не були попереджені про аварійний стан садочка, коли здавали перші добровільні внески перед початком начального року, – розповідає мама одного з малюків. – Зараз групи сформовані, батьки на роботі працюють. Куди дівати малечу? Попереду зима та возити малюків на громадському транспорті важко і далеко. Завідуюча нам сказала, що можливо музичну залу перероблять на групу, але це вже буде у наступному навчальному році. І відвідувати таку групу зможуть тільки дітки тих батьків, в кого більше двох діток ходять у цей садок. А всіх інших діток переведуть в інші садочки».
Як пояснила начальник управління освіти та науки Броварської міської ради Оксана Мельник:
«Про аварійність приміщення влітку ніхто не знав. Були виділені кошти на ремонт фасаду цього садочка, але їх не використали, бо побачили просівшу балку на стелі приміщення. На той час можна було зробити тільки візуальне обстеження корпусу ДНЗ “Зірочка”, а завідуюча садку казала, що ця балка в такому стані вже давно і загрози не становить. Тоді вирішили її укріпити, що зараз і зроблено. Мова про закриття приміщення поки не йдеться, доки не буде офіційного експертного висновку щодо аварійності будівлі. Але якщо у висновку буде зазначено про те, що будівля досить стара і становить небезпеку, скоріше за все вона піде під знесення.»
Також, Оксана Мельник пояснила, що залишати дітей саме в цьому корпусі – це ризикувати їхнім життям. Якщо батьки будуть наполягати на тому, щоб діти залишилися саме в цьому садочку, готові йти на співпрацю і розташовувати їх у іншому корпусі.
За словами голови Громадської Ради при управлінні освіти Ігоря Романенко, про стан будівлі було відомо ще влітку, але експертний огляд на той час не робився. Зараз за ініціативою папа Романенко був запрошений сертифікований експерт, який зараз готує звіт про технічний стан будівельних конструкцій.
«Попереду зима, піде сніг і навантаження на дах зросте. Це призведе до додаткового ризику того, що балка та дерев’яні перекриття можуть не витримати і споруда обвалиться, – каже пан Романенко. – Взагалі бачення Громадської ради таке, щоб раз на рік експертна організація проводила експертизу стану приміщень усіх шкіл та садочків. Тоді ми будемо знати, які заклади потребують негайного ремонту та унеможливлюють перебування в них дітей».