У Броварах до кінця травня наступного року комунальники повинні будуть провести інвентаризацію усіх без винятку дерев. Саме такий проект відповідного доручення виносили на розгляд колег депутати на черговій сесії міської ради.
Під списання потрапили більше 600 дерев, при чому насправді більша частина з вказаної кількості вже давно була зрізана вже на той час, коли на сесію міської ради вносили проект рішення про списання комунального майна.
Але щоб комунальники не вважали, що за списані дерева з них не спитають, депутат Ірина Веремчук наполягала на тому, щоб керівник КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко відзвітувався за дерева, які списують як комунальну власність.
Також, депутат зазначила, що Василенко треба буде дати відповідь на низку питань щодо дерев, які «списують». Голова комунального підприємства вже під час доповіді запевнив присутніх, що, не дивлячись ні на що, зрізують винятково старі дерева та такі, які можуть впасти і травмувати мешканців міста.
Присутні депутати «Солідарності», до яких потім долучилися депутати «Самопомочі», наполягали на необхідності повністю інвентаризувати дерева у Броварах і оприлюднити інформацію з приводу кількості.
Крім того, депутати нагадали, що Василенко повинен також повідомити про кількість дерев, які висаджувалися замість зрізаних. Під час доповіді з’ясувалося, що інвентаризація не проводилася з 2013 року.
Водночас, депутати «Солідарності» та «Самопомочі» «утрималися» в цілому підтримувати проект. Пояснили депутати це тим, що вони не можуть брати на себе відповідальність за дії виконавчих органів влади та депутатського корпусу попередніх каденцій.
Інвентаризація зелених насаджень в населених пунктах відповідно до законодавства України проводиться не рідше одного разу на 5 років. Згідно п. 1.4. Інструкції, інвентаризація зелених насаджень проводиться раз на п'ять років з квітня по жовтень і передбачає:
1. Визначення загальної площі, зайнятої об'єктами зеленого господарства, в тому числі деревами, чагарниками, квітниками, газонами, стежками і т.п .;
2. Визначення кількості дерев і чагарників за видами насаджень, породами, віком, діаметром на висоті 1,3 м стовбурів дерев та стану їхнього утримання;
3. Визначення вартості об'єкта в цілому і його окремих ділянок;
`4. Своєчасне внесення змін, які відбулися в зелених насадженнях, у креслення, технічні паспорти об'єктів зеленого господарства та зведені дані про зелені насадження населеного пункту.
У разі проведення робіт з розвитку, реконструкції або капітального ремонту об'єктів зеленого господарства або виникнення змін, пов'язаних з будівництвом об'єктів іншого призначення на територіях, що перебували під зеленими насадженнями, виконуються поточні інвентаризаційні роботи.