На погоджувальній нараді у Броварській міській раді дійшло до кумедного

Про прийняття мереж напірного колектору господарчо-побутової каналізації, що перебувають на балансі та у власності житлово-будівельного кооперативу «Ярославський» у комунальну власність територіальної громади м. Бровари.

У цьому проекті говориться про те, що мережі напірного колектору господарчо-побутової каналізації по вул. Петлюри, 21/1 прийматимуть у комунальну власність безкоштовно. Депутати фракції «Солідарність» звернули увагу на те, що вартість цих мереж не повинна зараховуватися забудовнику в інвестиційне навантаження. Міський же голова Ігор Сапожко апелював: якщо вартість мереж була включена в технічні умови, то за законом вона йде як інвестиційне навантаження.

Під час гарячих дискусій спливла інформація про те, що забудовник — ЖКБ «Ярославський» — мав сплатити пайовий внесок у розмірі 2,2 млн грн, а квитанція надійшла на суму лише у 5 тисяч гривень. «Коли вже місто почне отримувати належні йому кошти?», — поставили питання депутати «Солідарності».

Виявилося, що мережі у комунальну власність будуть передаватися безкоштовно, але при розрахунку пайового внеску суму в 2,2 млн грн внесуть як інвестиційне навантаження. За словами Сапожка, мережі входять до розряду не внутрішньоквартальних, а до вуличних, тому, за законом, їхню вартість можна розглядати тільки як інвестиційне навантаження.

У підсумку було домовлено на майбутнє, що при написанні проектів потрібно вказувати, що забудовники передають комунікації не безкоштовно, а в рахунок інвестиційних навантажень.

Про створення комунального підприємства «Броварипарксервіс». Депутати, знову ж таки, фракції «Солідарність» звернули увагу на те, що в місті комунальні підприємства є збитковими, і наголосили на недоцільності створення ще одного. За їхніми словами, потрібно створити централізовану систему парковок, штрафмайданчиків і запросити у місто інвестора, який навів би порядок у цій сфері і вносив би у міський бюджет кошти за оренду.

Міський голова Ігор Сапожко почав говорити про те, що аж п’ять разів оголошувалися відкриті аукціони для потенційних інвесторів, бажання виявив лише один підприємець, та й той потім відмовився. Коли ж депутати почали ставити уточнюючі запитання, виявилося, що конкурси охоплювали лише дві автостоянки — на ринку «Нива» та ринку на вулиці Короленка. «Так що ж ми хочемо від інвесторів, якщо пропонуємо лише дві автостоянки? Звичайно, вони нестимуть збитки. Ми говоримо про централізовану систему!», — наголосили депутати.

У підсумку вирішено, що долю проекту розглядатимуть на сесії. Проект, нагадаємо, стосується змін до умов оплати праці міському голові та його заступникам і передбачає збільшення премій та надбавок у кілька разів.

Депутати фракції «Солідарність» наголосили на тому, що вони проти підвищення надбавок та премій винятково міському голові та його заступникам і за підвищення заробітної плати всім працівникам виконавчих органів влади у міській раді (таких близько 300 осіб). Міський голова Ігор Сапожко тут же заявив, мовляв, не він був ініціатором проекту, і запропонував зняти питання з розгляду сесії взагалі.

Розуміючи, що зняття проекту взагалі значитиме, що іншим працівникам неможливо буде збільшувати оплату праці, оскільки перегляд оплати здійснюється за ієрархією посад, депутати знову почали наполягати на тому, що потрібно розглядати питання в контексті збільшення усім працівникам виконавчих органів міськради. Конфлікт дійшов навіть до кумедного, коли начальник фінансового відділу міськради Наталя Постернак на емоціях вигукнула на адресу депутата Леоніда Черепейніка: «Леоніде, ти мене любиш? Припини, будь ласка!».

Під час дискусії прозвучала інформація про те, що начальник фінансового відділу отримує «чистими» на руки 5700 грн, а міський голова — 9200. Якщо ж зараз підвищувати оплату праці усім виконавчим органам, то за останні два місяці це складе 1,6 млн грн.

У підсумку, міський голова наголосив, що завтра, 3 листопада, на сесії запропонує зняти питання з розгляду порядку денного.

Проекти «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій» та «Про електронні петиції». Регламентна комісія дійшла висновку, що два проекти практично ідентичні і мають лише деякі відмінності. Ініціатор одного з проектів, депутат Олег Берестовий, пояснив, що перший проект (у порядку денному № 46) потрібно зняти, а до другого (№ 47) необхідно внести правки. Міський голова Ігор Сапожко став на позицію, що потрібно зняти обидва проекти на доопрацювання. Зрештою, прийшли до висновку, що обидва проекти розглянуть на сесії.