До цих пір мляве зростання соціальних стандартів виштовхувало все більше працюючих українців за межу бідності, звужувало споживчі можливості населення. Тому Уряд запропонував Верховній Раді розглянути три новації.
- По-перше, одразу вдвічі підвищити мінімальну зарплату.
- По-друге, встановити тарифний розряд єдиної тарифної сітки у розмірі 1600 грн.
- По-третє, скасувати прив’язку розрахунку посадових окладів до мінімальної зарплати.
Таким чином, прибирається ситуація встановлення невиправдано високих зарплат для деяких груп держслужбовців, відновлюється соціальна справедливість.
Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України висловився наступним чином стосовно цього:
«Ми забезпечимо в країні двократне збільшення мінімальної заробітної плати. Це означає єдине, що з 1 січня жоден громадянин України не буде отримувати менше ніж 3200 грн. Ця ініціатива попередньо була обговорена з Президентом України, представниками фракцій коаліції Парламенту, в Уряді і було знайдене спільне рішення, яке дає можливість зробити перші кроки з наведення порядку і оцінки праці українських громадян».
Також, Володимир Гройсман заявив, що якщо хтось вважає, що це недоречний крок, то він рекомендує таким обережним порадникам самим жити на 1600 грн. у місяць.
Хто ж може розраховувати на підвищення мінімальної заробітної плати?
Усі без виключення працюючі в Україні громадяни. З 1 січня 2017 року жоден працівник, у тому числі у бюджетній сфері, не буде отримувати заробітну плату менше 3200 грн на місяць.
Чи зменшиться кількість отримувачів субсидії на оплату комунальних послуг після дворазового підвищення мінімальної зарплати?
Зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень не вплине на розмір субсидії, призначеної в опалювальному сезоні 2016-2017 років.
Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко вже повідомив наступне:
«Для розрахунку розміру субсидій у цьому опалювальному сезоні враховуються доходи за минулий 2015 рік. Тому в цьому році для людей, які отримують субсидії, це буде позитивний момент, у них просто з'являться додаткові кошти. Корекція розміру субсидій з урахуванням підвищення заробітних плат буде проводитися вже в наступному опалювальному сезоні.»
Чи збільшиться податковий тиск на спрощенців після підвищення зарплатної мінімалки до 3200 грн?
Розмір ставки єдиного податку для «спрощенців» 1 і 2 груп прив’язаний до мінімальної зарплати, тому при збільшенні у два рази мінімальної зарплати їм доведеться сплачувати більше.
Чи вплине суттєве зростання мінімальної зарплати на макроекономічну стабільність, зокрема, на розкручування інфляції?
Перший віце-прем'єра-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів пояснив ситуацію:
«Підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму не відіб'ється на макростабільності. Мінекономрозвитку і Мінфін дали прогноз зростання економіки на наступний рік - 3%, ми чітко зафіксували курс - 27,2 грн / $ 1 (середній). Ми чітко зафіксували структуру і пріоритети економіки. Я вважаю, що макропоказники, які ми дали на три роки, є прогнозованими і виправданими. Коли ми знизили єдиний соціальний внесок, необхідно витягати заробітні плати з тіні, а не тримати на мінімальних. Чим більше тіньових коштів буде офіційно задекларовано, тим здоровіше стає економіка».