03.11.2016 року буде відсутнє світло з 09:00 до 17:00 по вулицях, Чапаєва, Франка, Ломоносова, Боженка, Єсеніна, Макаренка, в зв’язку з ремонтом високовольтної лінії.
07.11.2016 року буде відсутнє світло з 06:00 до 17:00 в районі Вокзалу по вулицях Дімітрова, Декабристів, Пархоменка, Кармелюка, в зв’язку з ремонтом підстанції.
Варто не забувати, що для побутових приладів небезпеку становлять не саме зникнення електрики, а скачки напруги, які можуть виникати, коли електрику включається знову, і на трансформаторних підстанціях відбуваються різного роду збої.
Тому, щоб уникнути поломок побутової техніки, потрібно дотримуватися кількох простих правил, головне з яких - від'єднувати техніку від мережі до того, як в ній знову з'явиться напруга, а ще краще - до відключення.
При цьому техніка повинна бути виключеною і включати її слід тільки після приєднання до мережі, в якій вже є струм. Зараз це зробити не важко, по мешканців попереджено за кілька днів про відключення електроенергії.
Відключення можуть повторюватися, тому не стануть зайвими реле напруги і стабілізатори. Реле являє собою вставку в розетку з таймером і індикатором напруги, до якої приєднується електроприлад. Реле відключає його від мережі, якщо напруга нестабільно, і знову включає, коли воно приходить в норму.
Щоб «упевнитися», що напруга стабілізувалася, реле чекає кілька секунд (зазвичай час очікування можна задати) і лише потім включає прилад знову. Деякі реле оснащені мережевим фільтром для захисту від перешкод без відключення від мережі.
На відміну від реле, стабілізатор напруга не відключає його, а лише вирівнює до стандартного значення 220 вольт при перевищення цього значення. Стабілізатори напруги зазвичай використовуються в приватному секторі, де напруга часто «скаче».
У багатоквартирних будинках з автономним опаленням до стабілізатора напруги зазвичай підключають електрокотли. Як правило, компанія, що встановлює і обслуговує електрокотли, дає на них гарантію тільки за умови підключення через стабілізатор.
Бесперебойники має сенс використовувати, тільки якщо необхідно коректно завершити роботу комп'ютера, зберігши всі дані. Все, що можна зараз купити в цьому сегменті, робиться в Китаї, має приблизно однакову схему і життєздатність.
При покупці бесперебойніка має сенс враховувати ціну, наявність гарантій і сервісних центрів, а також наявність у вибраній вами моделі звичайних євророзеток, що дозволить підключати до бесперебойніка не тільки комп'ютер, але і периферію, а також таке обладнання як домашній роутер.
Альтернативним рішенням може бути підключення до комп'ютера т.зв. ДБЖ резервного типу (Off-Line) і стабілізатора. Безперебійник резервного типу оснащений автоматичним комутатором, який при нормальній роботі забезпечує підключення до електромережі, а в автономному режимі - до акумуляторної батареї. Такі ДБЖ коштують порівняно недорого і мають невелику потужність.
Якщо для важливо не переривати роботу за комп'ютером, то кращим рішенням є покупка ноутбука. Сучасні ноутбуки здатні працювати від вбудованого акумулятора до 6 годин і довше. Та працювати в інтернеті в цьому випадку можна буде лише якщо мережеве обладнання провайдера також оснащено акумуляторами.