Члени виконкому та ветерани вшанували пам’ять полеглих у боях воїнів

Сьогодні Україна святкує визволення від фашистських загарбників. Свято відзначається лише восьмий раз, бо було введене 1 2009 році екс-президентом Віктором Ющенко.

Указом тогочасного президента Віктора Ющенко було оголошено 28 жовтня Днем визволення України від фашистських загарбників. Він відзначається з 2009 року і заснований, як вказано у відповідному указі:

«з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу під час Другої світової війни».

Український президент однозначно висловився стосовно свята:

«З метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні постановляю установити в Україні День визволення України від фашистських загарбників, який відзначати щорічно 28 жовтня», - йдеться в тексті указу.

Варто зазначити, що ініціатором введення свята на офіційному рівні став Сергій Тігіпко, який на той момент обіймав посаду міністра економіки України.

«День визволення України від фашистських загарбників є колосальною подією і, на мою думку, такий день повинен бути національним святом. 28 жовтня має стати не тільки Днем визволення, але і Днем єдності України», - підкреслив він 15 жовтня 2009 року.

Звільнення України від нацистів відбувалося в період з січня 1943 року по жовтень 1944 року. Збройними Силами СРСР в цей час на території УРСР були проведено 15 наступальних операцій (11 стратегічних і 4 фронтові).

Усі вони були надважкі, українці втратили за цю війну більш як 2 млн чоловік.

Сьогодні Президент Петро Порошенко звернувся до усіх українців:

«Сьогодні ми вшановуємо великий подвиг визволителів української землі, висловлюємо щирі слова подяки людям, які завоювали право на життя і свободу нашого народу, врятували від нацизму народи європейського континенту».

Нагадав Президент і про важкі битви, які довелося пройти українцям, перш ніж вдалося остаточно звільнити Батьківщину від фашистів.

«Переможна битва за Україну, яка тривала довгі 22 місяці, стала вирішальним фактором розгрому військ гітлерівської Німеччини і її союзників. Від Дніпра до Ельби, від Києва до Відня, Праги і Берліна пролягли бойові шляхи фронтів , які увійшли в історію, гордо іменуючись «Українські».