Броварська громада зустрілася з головним полісменом міста

Одна з найпекучіших питань зустрічі виявився прапор країни-агресора Росії, який вивісив мешканець Броварів, а також його публічні висловлювання на підтримку т. зв. «ДНР» та «ЛНР» і їхнім лідерам.

Крім того, під час розмови з начальником поліції було порушено чимало гострих і актуальних проблем, що мають відношення до кримінальної ситуації в місті.

Про сепаратиста та флаг Росії

Та перше, про що розповів Олег Янчинський, це про дідуся-«сепаратиста» і його російський прапор. Поліція нічого не може вдіяти, оскільки, бо дідусь має діагноз — шизофренія і перебуває на обліку з 2007 року, крім того, є ще одне «але»:

«Я Україну люблю, можливо, більше, ніж дехто з вас, але ми працюємо по закону. Будемо прямо казати — йде війна з Росією, але вона офіційно не оголошена і в законодавстві — прапор російської держави, як і прапор Білорусі чи Сполучених Штатів розцінюється однаково», — сказав Янчинський, і порадив звертатися щодо таких випадків до СБУ.

Представники громади зауважили, що потрібно докласти зусиль, аби запобігти системності таких випадків. А на думку активістів та бійців АТО, зокрема, лідера ГО «Авангард АТО Броварії» Ігоря Муратова, потрібно визначити, хто приносить дідусю прапори та літературу.

Про наркотичні речовини у школах

Активісти та громадські діячі, зокрема, керівник Асоціації батьків Броварів Ігор Романенко звернулися з прямим питанням стосовно постачальника наркотиків до шкіл:

«Ми знаємо, хто дає наркотики, знаємо що та людина до цього дня ходить Броварами, знаємо, де між школами біля гаражів вони зустрічаються і курять. Скільки він ще буде ходити?», — поставили питання головному полісмену міста активісти.

На жаль, зараз у Броварах немає відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків.

«Уже місяць обговорюється, щоб, можливо, на базі карного розшуку створити якесь відділення, яке б займалося цим напрямком. З оперативних працівників, що пройшли атестацію, колишніх працівників ОБНОНу залишився один — і той проробив на той час лише півроку. Спеціаліста, який розбирається в даному напрямку, зараз немає», — сказав Янчинський.

Про загибель на озері Влада Даценка

Нещодавно на «Інтері» біла передача стосовно цієї теми, але на ній не було працівників поліції. Пан Янчинський нагадав, що для спілкування з пресою, зокрема, з телеканалом «Інтер», є центр громадських зв’язків при Головному управлінні. Стосмовно компетентності та фаховості слідчої чіткої відповіді не було.

Про проблеми поліції

«З 20 слідчих, що є, троє у відрядженні, шестеро на навчанні, і лишається 5-6 слідчих на кожен день, оскільки двоє на чергуванні, двоє після чергування. А об’єм з початку року — 4424 кримінальних провадження по зверненням громадян до нашого райвідділу», — розповів Янчинський.

На завершення розмови головний полісмен міста зробив оголошення: продовжується набір в групи реагування патрульної поліції, сержантський склад. Зарплата поки що від 6 тис. грн, але обов’язкова умова — наявність водійських прав категорії В.