Своїм вихованцям ліцей пропонує: безкоштовно навчатися і проживати в гуртожитку, одержувати стипендію, здобути професію і одночасно отримати диплом про повну загальну середню освіту та водійське посвідчення, пройти практику, за яку ще й заплатять, а весь період навчання зарахують у трудовий стаж.
Нині в Україні 940 державних ПТУ, з яких технічного напрямку – близько 200 (ще 14 – в Криму). Серед них – і Броварський ліцей, який готує робітників, що мають попит на ринку праці: малярів, штукатурів, лицювальників-плиточників, зварювальників, кухарів, кондитерів, автослюсарів та монтажників санітарних систем.
Микола Ладан очолює ліцей два роки.
«На сьогодні Міністерство освіти визначило три професії гострої державної потреби: швачка, тракторист-машиніст широкого профілю і монтажник санітарно-технічних систем», – розповідає директор ліцею Микола Ладан. – «Ми згодні займатися й підготовкою швачок, єдине в чому потреба – так це у обладнанні, на якому навчатимуться учні. Уже навіть подали документи на ліцензування цієї професії і облаштували аудиторію».
Коли Микола Ладан зайняв своє місце, починати довелося з ремонтів, проводили їх в основному за рахунок загального фонду. А поповнюється він завдяки учням, які проходять практику на виробництві.
Ліцей напрацював базу підприємств, де учні можуть пройти виробничу практику. Це: ТОВ “Меркурій”, БЗБК (засновник навчального закладу – авт.), ВАТ “Софія”, ПП Автопідприємство “Укртранс”, ТОВ “Дружба” та інші. Згідно з умовами угоді про співпрацю, 50% учнівської зарплати перераховується у бюджет ліцею, інша частина, якщо це фактично виконана робота, – учню.
Після закінчення навчального закладу 80% студентів влаштовуються на роботу там, де і проходили практику, частина – продовжує навчання у ВНЗ. Також поповнення ліцейного фонду здійснюється і за рахунок надання освітніх послуг – курсової підготовки. Та основну ставку в збільшенні надходжень ставлять на відкриття при кожній спеціальності відділів перепідготовки та підвищення кваліфікації.
24 викладачі та 20 майстрів навчають 520 ліцеїстів. Переважна більшість студентів, а це – близько 350 – із м. Бровари та району. Майже 150 – із інших регіонів України, більшість – із Чернігівської області. У ліцеї здобувають освіту 25 дітей-сиріт, які отримують підвищену стипендію – 350 грн (звичайна стипендія – 313 грн) та мають змогу проживати в гуртожитку.
Та громада міста не залишила без підтримки один із найстаріших навчальних закладів Броварів. «Обрізано» кошти на фінансові заохочення колективу та розхідні матеріали. Та ліцей не збирається залишатися на «голодному пайку», - каже Микола Ладан.
Броварський осередок, у який вкладено 2 млн грн, засновано завдяки українсько-швейцарському проекту державно-приватного партнерства: співпраці Міністерства освіти і науки України та швейцарського бюро співробітництва разом із швейцарською компанією Geberit International Sales AG.
Завдяки співпраці із бельгійською компанією «Сініат», яка постачає для навчання учнів гіпсокартонні конструкції та сухі суміші для будівельних робіт, студенти можуть освоїти професію, до цього часу на Київщині не відому: монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Нині керівництво навчального закладу веде перемовини і з компанією «Bosch» про створення навчально-практичного центру з підготовки слюсарів із ремонту автомобілів. «Розвиток профтехосвіти як в Броварах, так і в Україні я вбачаю тільки у створенні таких центрів за кожною із професій», – каже Микола Ладан.