Було вирішено залишити ділянку забудовнику, якщо він виконає свої обіцянки і облаштує парк на території понад 4,5 га, яка розташувалася поруч з будівельним майданчиком. Найближчим часом сторони підпишуть меморандум, сторонами якого стануть забудовник, депутати та громада.
Перед підписанням пройде активне громадське обговорення проекту меморандуму. Висловити свою думку зможуть не тільки депутати та представники ініціативних груп серед активістів, але й усі мешканці міста через соціальні мережі та ЗМІ. У планах обговорення кожної пропозиції, щоб визначити її доцільність чи недоцільність, які буде прийнято без будь-яких упереджень.
Представник партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» Леонід Черепейник під час виступу на сесії підтвердив, що юридичних підстав для розірвання договору оренди земельної ділянки на сьогодні не існує. Вона була надана місцевою ладою будівельній компанії і у компанії є всі дозвільні документи. Тому «земельного рейдерства» навіть з боку громади допускати не можна.
Експерти підкреслили, що саме через відсутність правових підстав для звернення до судових інстанцій деякі політичні сили починають підбурювати громадський спротив та іноді навіть спонукати до силового протистояння. Але варто зазаначити, що сценарій, відпрацьований в Києві та інших регіонах, у Броварах не спрацював.
Як повідомлялося раніше, ініціативна група, очолювана представником «ДемАльянсу» Андрієм Сауком, виступила проти забудовника за те, що той почав реалізувати комплексний проект розвитку ІV мікрорайону Броварів.
Згідно з даним проектом передбачено будівництво житлових комплексів середньої поверховості та супровідної соціальної інфраструктури із збереженням максимальної кількості зелених насаджень. Крім того, була мова про створення сучасного парку загальною площею понад 4,5 га.
В ЗМІ таку позицію «ДемАльянсу» називають намаганням провести будівельний шантаж і спробувати переділити ринок будівництва та нерухомості у столичному регіоні. На тлі таких намагань недивною виглядає заява, зроблена під час засідання депутатом від партії «Самопоміч» Юрія Скотникова.
«Я теж за ліс. Поки я не чув, що в перспективі там можна створити парк в 5 га, я теж був проти. Зараз ситуація реально змінюється», – сказав він.
Підтвердженням відвертого «політичного шахрайства» з боку «ДемАльянсу» стала і поведінка під час сесії Андрія Саука. Депутат зізнався в тому, що не звертався безпосередньо до забудовника для пошуку компромісного варіанту.
Експерти вважають, що така позиція відверто свідчить про відсутність зацікавленості депутата в реальному вирішенні проблеми. Можливо, таким чином, Андрій Саук намагався дискредитувати і ускладнити діяльність конкретного бізнесу з метою отримати щонайменше дешеві політичні дивіденди.
Найголовнішим результатом цієї сесії стала перемога здорового глузду та вдалі спроби знайти справжнє компромісне рішення, яке врахує інтереси міста, його мешканців та представників бізнесу.
До речі, якщо цей «будівельний скандал» вирішиться так, як пропонують депутати та громадськість, це може стати прикладом дипломатичного вирішення конфлікту між забудовником, мешканцями та владою в країні в цілому. Є всі підстави вважати, що конфлікт буде вирішено не тільки на папері.