У Броварах аварія на центральному колекторі

Як пояснюють комунальники, відбулася руйнація та просідання залізобетонного колектора діаметром 800 мм, внаслідок чого стічні води вийшли на поверхню. Основна причина – зношеність мереж. До речі, роботи по заміні центрального каналізаційного колектора у безпосередній близькості – за 150-200 метрів до місця аварії - активно проводяться і за інформацією комунальників за декілька днів мала відбутися врізка в новий колектор.

Станом на 9.30 на місці аварії працюють спеціалісти КП «Броваритепловодоенергія», проводиться максимальне відкачування та відвід до зливоприймальної системи стоків. Також задіяні техніка та працівники КП «Бровари-Благоустрій» та служби ДСНС.

У зв’язку з серйозною ситуацією, комунальники звертаються до мешканців мікрорайону з проханням по можливості обмежити користування водою та каналізацією до повного усунення аварійної ситуації.

Проблеми в водовідведенням вже давно турбують броварчан і не лише під час таких несподіваних аварій.

12 жовтня у виконкомі презентували проект техніко-економічного обґрунтування (ТЕО), який має на меті вирішити питання підтоплення.

На заході були присутні спеціалісти з різних галузей. Фахівці пояснили, що Бровари мають проблеми з водовідведенням через особливості рельєфу та властивості ґрунтів.

По-перше, місто знаходиться в низині: з усіх боків його оточують виступи. І воді немає куди стікати, вона тримається в цьому «пониженому» осередку.

По-друге, ми маємо глинистий склад грунту, що затримує вологу та не дає воді швидко просочуватися до більш глибинних шарів.

«Ми не можемо виокремити лише наше місто у боротьбі з підтопленням. До цього питання треба підійти комплексно і ми маємо співпрацювати з іншими населеними пунктами. Лише вийшовши за рамки міста Бровари, ми зможемо навести лад», - відзначив Григорій Голубовський, заступник міського голови.

Однією з пропозицій, було задіяти весь Броварський район та включити до системи водовідведення річку Осинка, що знаходиться поблизу села Княжичі.

Згідно з проектом, планують розчистити її русло та підвести систему водовідведення. У результаті - надлишок вологи у місті буде поповнювати води Осинки.

Як і в будь-якому починанні, є ряд питань, над якими потрібно працювати. Це і розчистка русла, і самого «тіла» річки, реконструкція зливових каналів, будівництво очисних споруд та інші.